Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Šembiska poletna ustvarjalnica


SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
02.09.2013      7:50
A A

Šembiska poletna ustvarjalnica


Bliža se konec poletja in začelo se je novo šolsko leto. Turistično društvo Podnanos je organiziralo poletno ustvarjanje v sredo, 21. avgusta 2013 in nadaljevalo ustvarjalnico še 28. avgusta, da so otroci dokončali in sestavili svoj nakit.


Deli:

Poletno ustvarjalnico se je pripravilo zaradi kreativnega preživetja konca poletnih počitnic in samostojnega preizkusa otrok z ročnimi deli. Izdelovali so nakit iz fimo mase pod mentorstvom Vide Valič Fabčič. Najprej je otroške glavice obogatila z novim znanjem.

Predstavila jim je delo fimo maso, na kaj morajo biti pozorni, ko jo držijo v roki. Dokler fimo masa ni pečena, je strupena. Pokazala nam je, kako se fimo maso oblikuje, da nastanejo zanimive pisane klobase, ki se jih uporablja pri sestavljanju nakita.

Otroški nasmehi, njihova iskrenost in veselje ter zanimanje do ustvarjanja so nam potrdili, da so bili navdušeni nad izdelovanjem čisto svojega nakita. Zbralo se je kar 25 mladih otroških nasmehov. Vsakemu posebej se je Vida posvetila in jim nudila pomoč pri oblikovanju fimo mase, saj je bilo potrebno slediti navodilom.

Vse otroke, ki so se udeležili delavnice, je potrebno pohvaliti. Naredili so čudovite ogrlice, uhane in obeske za ključe.

Upam, da so ponosni na svoje izdelke in jih bodo z veseljem nosili, saj so nastali  pod njihovimi pridnimi ročicami. V predprostoru kulturnega doma Janka Premrla Vojka v Podnanosu si je bilo otroški nakit mogoče tudi ogledati v soboto, 31. avgusta.

Tekst in foto Cecilija Vitežnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!