Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 02.03.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah bo proti jutru nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem okoli 4 stopinje.
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
5°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 15°C
nedelja, 05.03.2017
6°C | 12°C
ponedeljek, 06.03.2017
5°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 1.3.2017 ob 19h
Predvsem v južnih in zahodnih Julijcih je velika nevarnost snežnih plazov (4. stopnja).
3°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dobrodelna Drobtinica


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
24.10.2013      9:48
A A

Dobrodelna Drobtinica


Ob svetovnem dnevu hrane, 16. oktobru, se je Rdeči križ Ajdovščina letos že četrtič zapored vključil v mednarodno kampanjo 'Drobtinica'. Namen Drobtinice je ozaveščanje širše javnosti glede vse bolj pereče problematike nezadostne in/ali nepravilne prehrane naših najmlajših - osnovnošolcev ter vzpodbujanje čuta solidarnosti s tistimi, ki so se znašli v stiski.


Deli:

Drobtinica je potekala v soboto, 19. oktobra 2013, med 8. in 12. uro v trgovskem centru Mercator v Ajdovščini. Učenci Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina, člani krožka 'Ker nam ni vseeno – podmladek RK', ki deluje pod mentorstvom Izidore Černigoj, so na stojnici v zameno za prostovoljne prispevke ponujali darovane krušne izdelke. Dobrodelna akcija je istočasno potekala tudi v Vipavi v marketu Mercator, kjer so v zameno za prostovoljne prispevke izdelke podarjali učenci Osnovne šole Draga Bajca Vipava pod mentorstvom Marije Mikuž Papež. Otroci so skupaj zbrali 763 evrov.

Glavni donator akcije je bilo tudi letos podjetje Mercator d.d.. Prav tako sta izdelke za akcijo darovala Neli-pek, pekarstvo in slaščičarstvo, d.o.o. Ajdovščina in Mlinotest d.d. Vsem trem donatorjem se za njihovo pomoč iskreno zahvaljujemo.

Vsa zbrana sredstva bosta prejeli Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina in Osnovna šola Draga Bajca Vipava, ki jih bosta namenili za šolska kosila socialno ogroženih otrok. Hvala vsem, ki ste nas obiskali na stojnici!

Irena Žgavc, sekretarka RK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.