Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

V vipavi bodo martinovali tudi otroci


ŠOLSTVO

| |
20.10.2015      15:30
A A

V vipavi bodo martinovali tudi otroci


V vinorodnih deželah praznujemo martinovo zlasti v povezavi s spreminjanjem mošta v vino. Drugod pa martinovo pomeni veliko več, s tem jesenskim praznikom je povezanih obilo šeg in navad. V Vipavi bodo imeli šolarji prvih petih razredov letos izjemno priložnost spoznati navade ob martinovem, kakršne jim bodo predstavili njihovi vrstniki s Koroške.


Slika je simbolična
Slika je simbolična
Deli:
Prav na martinovo, torej v sredo, 11. novembra, bo na OŠ Draga Bajca v Vipavi poseben dan. Pouk bo ta dan potekal popoldne, ko se jim bodo že pridružili otroci s Koroške in s Hrvaške. Učenci, ki v Vipavi obiskujejo turistični krožek, bodo najprej za vse pripravili voden ogled našega kraja, zatem pa bodo po skupnem kosilu na delavnicah pripravljali žlikrofe in izdelovali laternice, s katerimi se bodo po kulturnem programu Tamburjašev in otrok iz vrtca, okrog 17. ure v družbi staršev in vseh ostalih, ki bi bili radi zraven, podali na pohod od šole do starega trga v Vipavi. Prav na starem trgu pa bodo člani društva Teodozij iz Vrhpolja uprizorili legendo o svetem Martinu. Še vedno obsijani s svetlobo laternic se bodo po predstavi vsi skupaj odpravili do kulturnega doma, kjer bodo tamburaši s Hrvaške, otroška folklorna skupina in učenci 6. razreda pripravili nepozaben večer besede, plesa in glasbe.

Jesen pa prav v času martinovanja prinaša slasten jesenski sadež, zato bodo kostanj na ta dan spekli za vse, ki bodo praznovali z otroki. K pečenemu kostanju pa se, za odrasle spremljevalce, seveda, na Vipavskem poda tudi mlado vino.

Prijazno vabljeni na dogodek, ki bo na martinovo v Vipavi združil generacije, narode, kulturo in etnologijo.
Nataša Nardin

POHOD Z "LUČKAMI" na Martinovo, 11. 11. 2015

ob 17:00 izpred OŠ Draga Bajca Vipava

Program:

- sprejem učencev s Koroške in Hrvaške na OŠ Vipava (ob 11.00 )

- učenci turističnega krožka organizirajo voden ogled Vipave

- kosilo na šoli (13.30)

- druženje učencev z delavnicami (priprava žlikrofov, izdelava "latern" )

- ogled kmečke kleti v Vipavi in predstavitev Vipavske doline (film TIC)

- kulturni program za učence in starše v avli šole (sodelujejo tamburjaši in vrtec (ob 16.30))

- pohod z 'lučkami' izpred šole do starega trga ( pridružijo se starši in stari starši (ob 17.00) )

- prikaz legende življenja sv. Martina (sodeluje društvo Teodozij)

- pohod do kulturnega doma

- koncert tamburašev ( Hrvaška ), otroška folklorna skupina in skeč učenci 6.razreda 

- druženje ob kozarcu vina in pečenem kostanju

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.
24.10.2016 | Družabni dogodki
Predavanje o izdelovanju suhomesnatih izdelkov
28.10.2016 | Kultura
Koncert: SLOVENSKI OKTET