Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo, občasno pretežno oblačno. Predvsem sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale krajevne plohe in posamezne nevihte, kakšna lahko tudi še pozno zvečer ali ponoči. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 28°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 24°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

V vipavi bodo martinovali tudi otroci


ŠOLSTVO

| |
20.10.2015      15:30
A A

V vipavi bodo martinovali tudi otroci


V vinorodnih deželah praznujemo martinovo zlasti v povezavi s spreminjanjem mošta v vino. Drugod pa martinovo pomeni veliko več, s tem jesenskim praznikom je povezanih obilo šeg in navad. V Vipavi bodo imeli šolarji prvih petih razredov letos izjemno priložnost spoznati navade ob martinovem, kakršne jim bodo predstavili njihovi vrstniki s Koroške.


Slika je simbolična
Slika je simbolična
Deli:
Prav na martinovo, torej v sredo, 11. novembra, bo na OŠ Draga Bajca v Vipavi poseben dan. Pouk bo ta dan potekal popoldne, ko se jim bodo že pridružili otroci s Koroške in s Hrvaške. Učenci, ki v Vipavi obiskujejo turistični krožek, bodo najprej za vse pripravili voden ogled našega kraja, zatem pa bodo po skupnem kosilu na delavnicah pripravljali žlikrofe in izdelovali laternice, s katerimi se bodo po kulturnem programu Tamburjašev in otrok iz vrtca, okrog 17. ure v družbi staršev in vseh ostalih, ki bi bili radi zraven, podali na pohod od šole do starega trga v Vipavi. Prav na starem trgu pa bodo člani društva Teodozij iz Vrhpolja uprizorili legendo o svetem Martinu. Še vedno obsijani s svetlobo laternic se bodo po predstavi vsi skupaj odpravili do kulturnega doma, kjer bodo tamburaši s Hrvaške, otroška folklorna skupina in učenci 6. razreda pripravili nepozaben večer besede, plesa in glasbe.

Jesen pa prav v času martinovanja prinaša slasten jesenski sadež, zato bodo kostanj na ta dan spekli za vse, ki bodo praznovali z otroki. K pečenemu kostanju pa se, za odrasle spremljevalce, seveda, na Vipavskem poda tudi mlado vino.

Prijazno vabljeni na dogodek, ki bo na martinovo v Vipavi združil generacije, narode, kulturo in etnologijo.
Nataša Nardin

POHOD Z "LUČKAMI" na Martinovo, 11. 11. 2015

ob 17:00 izpred OŠ Draga Bajca Vipava

Program:

- sprejem učencev s Koroške in Hrvaške na OŠ Vipava (ob 11.00 )

- učenci turističnega krožka organizirajo voden ogled Vipave

- kosilo na šoli (13.30)

- druženje učencev z delavnicami (priprava žlikrofov, izdelava "latern" )

- ogled kmečke kleti v Vipavi in predstavitev Vipavske doline (film TIC)

- kulturni program za učence in starše v avli šole (sodelujejo tamburjaši in vrtec (ob 16.30))

- pohod z 'lučkami' izpred šole do starega trga ( pridružijo se starši in stari starši (ob 17.00) )

- prikaz legende življenja sv. Martina (sodeluje društvo Teodozij)

- pohod do kulturnega doma

- koncert tamburašev ( Hrvaška ), otroška folklorna skupina in skeč učenci 6.razreda 

- druženje ob kozarcu vina in pečenem kostanju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.