Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 11°C
nedelja, 22.01.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-2°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Projekt Učenec - učitelj


ŠOLSTVO

| |
09.04.2015      18:22
A A

Projekt Učenec - učitelj


Tudi letos smo na OŠ Draga Bajca Vipava izpeljali projekt UČENEC – UČITELJ. V sredo, 25. 3. 2015, so učenci devetošolci 1. šolsko uro prevzeli mesto učiteljev. Za eno uro so postali učitelji mlajšim učencem. Učenci, ki se za to niso odločili, so imeli reden pouk.


Slika je simbolična
Slika je simbolična
Deli:

Projekt poteka na šoli že vrsto let. Z leti se način izvedbe malo spreminja. Letos se za izvedbo niso odločili vsi devetošolci. Učitelji, ki so poučevali to uro, so se z učenci predhodno dogovorili za pripravo in izvedbo v razredu. Svoje dogovore in priprave so morali učenci predstaviti svetovalnima delavkama.

Ko je ura potekala, so bili učitelji v razredu in spremljali učence pri izvedbi pouka. Učence, ki se preizkusijo v vlogi učitelja za eno šolsko uro, vedno povprašamo o njihovi izkušnji preko anketnega vprašalnika. Anketo je izpolnjevalo 31 učencev devetošolcev. Rezultati ankete so pokazali, da učenci devetošolci s to izkušnjo dobijo drugačen pogled na delo učitelja. Tako so zapisali, da je delo sicer zanimivo, ampak zna biti tudi zahtevno. Iz analize ankete je razvidno, da večina devetošolcev učitelje spoštuje in ugotovili so, da je v delo učitelja potrebno vložiti kar nekaj truda. Dobili so tudi izkušnjo, kako lahko v razredu nastanejo nepredvidljive situacije, ki jih niso pričakovali in se morajo znajti in jih poskusiti reševati.

Vsekakor zanimiva izkušnja, vredna ponovitve v prihodnje.

Silvija Makovec (šolska svetovalna delavka)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.