Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

Vipavske košarkarice ostale na prestolu

ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA

| |
20.04.2015      15:08

V torek, 31. marca 2015, je na OŠ Draga Bajca v Vipavi potekal finalni turnir Košarkarskega Superšolarja za starejše učenke (igralke rojene leta 2000 in mlajše). Na letošnjem finalnem turnirju so poleg domačink iz Vipave nastopile še igralke ekipe OŠ Cvetka Golarja iz Škofje Loke in OŠ Šmarje pri Jelšah.

Najboljša peterka finalnega turnirja: Maša Ocvirk, Špela Leskovšek, Valentina Peulić, Terezija Krečič, Nika Kodelja (tudi najboljša strelka finalnega turnirja), najbolj borbena igralka finalnega turnirja: Nina Drinić
Najboljša peterka finalnega turnirja: Maša Ocvirk, Špela Leskovšek, Valentina Peulić, Terezija Krečič, Nika Kodelja (tud...
Na prvi tekmi sta se pomerili OŠ Draga Bajca in OŠ Cvetka Golarja.

Škofjeločanke so taktizirale in obe najboljši posameznici sta igrali v drugi tretjini. Zato pa so Vipavke na čelu z Niko Kodelja suvereno opravile s svojimi tekmicami v prvi tretjini, ki so jo dobile z rezultatom 15:4. V drugi in tretji tretjini je bila prednost ves čas na strani domačink, ki so rutinirano odigrale končnico in tekmo dobile z rezultatom 53:40.

Na drugi tekmi sta igrali ekipi OŠ Cvetka Golarja in OŠ Šmarje pri Jelšah. Gorenjke so pod vtisom poraza s prve tekme zelo nervozno začele in igralke z OŠ Šmarje pri Jelšah so takoj prešle v vodstvo. Takrat je bil zaradi dveh tehničnih napak izključen trener Škofjeločank, za nameček pa zaradi dveh nešportnih osebnih napak še njihova najboljša igralka. Igralke iz Šmarij so igrale kolikor je bilo potrebno za zmago, saj je bilo jasno, da bo o naslovu državnih prvakinj odločala zadnja tekma.

Odločilna tekma med OŠ Draga Bajca in OŠ Šmarje pri Jelšah je potekala v pravem navijaškem vzdušju. Tekmo so bolje začele Štajerke in povedle z 10:4. Vipavkam je do konca prve tretjine uspel preobrat in po prvih 10 minutah igre je bil rezultat 17:14 v korist Vipave. V drugi tretjini sta se obe ekipi izmenjevali v vodstvu, rezultat pa je bil nazadnje izenačen na 22:22. Takrat sta Nina Drinić in Terezija Krečič dosegli pomembne točke in nagnili tehtnico v domačo korist. V tretji tretjini je prednost narasla na deset točk, kar je izkušenim in borbenim Vipavkam zadostovalo za zmago in ubranitev naslova osnovnošolskih državnih prvakinj.

Generacijama deklet letnika 2000 in 1999 je uspel neverjeten niz uspehov, saj so v štirih letih osvojile prav toliko medalj. In sicer eno srebrno ter tri zlate, ki pomenijo končno slavje in naziv najboljših v Sloveniji.

V prvo peterko turnirja so bile izbrane Valentina Peulić (OŠ Cvetka Golarja), Špela Leskovšek in Maša Ocvirk (obe OŠ Šmarje pri Jelšah), Nika Kodelja in Terezija Krečič (obe OŠ Draga Bajca Vipava).

Najboljša strelka turnirja je bila s 43 točkami Nika Kodelja (OŠ Draga Bajca Vipava), najbolj borbena igralka turnirja pa je bila Nina Drinić (OŠ Draga Bajca Vipava).

OŠ Draga Bajca Vipava so zastopale: Nika Kodelja (kapetanka ekipe), Nina Drinič, Nika Mislej, Ana Pervanja, Terezija Krečič, Zala Ferjančič, Špela Fajdiga, Tjaša Kuzmin, Teja Humar, Kaja Kopačin, Ema Kodelja, Maja Kočevar, Kaja Tominec Hrib, Daša Ceket in Teja Ceket.

Ekipo sta z odliko vodila trener Peter Ferjančič in pomočnica trenerja Andreja Likar Ivanov.