Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
2°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Od ekološkega do eksperimentalnega


OSNOVNA ŠOLA

| |
15.05.2015      11:42
A A

Od ekološkega do eksperimentalnega


Otroci iz vrhpoljske šole so februarja, tako kot večina severnoprimorskih otrok, zbirali odpadno električno in elektronsko opremo.


Deli:

Ker je zbiranje potekalo dva tedna, so imeli dovolj časa, da so lahko v zbiralnike prinesli domače odslužene aparate, pogledali pa so tudi, kako je s tem odpadnim materialom pri sosedovih. Vse zbrano so vneto prinašali v šolo, kjer so morali še sortirati in beležiti.Pri delu so po vnaprej pripravljenem točkovniku dosegli največje število točki v povprečju na učenca in s tem od podjetja Zeos, ki se je vključilo v evropski projekt Life in izpeljalo akcijo Odločuj, podarilo posebno nagrado – obisk Hiše eksperimentov v Novi Gorici. Za učence podružnične šole je bila ta izkušnja neprecenljiva in neponovljiva. Otroci so se zabavali, obenem pa bogatili svoje znanje predvsem na področju fizikalnih stanj snovi.Obisk hiše je za otroke mestnih šol verjetno pogost, podeželjske šole pa se zaradi krčenja stroškov izvajanja programov vsem podobnim  dejavnostim, raje izognejo. Omenjene nagrade se je zato 38 otrok, skupaj z njihovimi učiteljicami, še toliko bolj razveselilo, saj so kot podružnica že nekaj let odlašali obisk posebnih prostorov na Bevkovem trgu. Otroci so po obisku povedali, da bodo z veseljem prihodnje leto še bolj zavzeto zbirali električne in elektronske odpadke ali katere druge snovi, in s tem privzgajali sebi in ljudem v svojem okolju dobre ekološke navade.

Nadja Rodman Koradin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!