Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
6°C | 10°C
petek, 24.02.2017
8°C | 11°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


PROSTOVOLJSTVO

| |
25.10.2015      16:14
A A

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


V CSPV smo si vse od odprtja želeli v naše vsakodnevno delo vključiti tudi prostovoljce, ki bi s svojim delom prispevali h kvalitetnejšemu preživljanju prostega časa naših stanovalcev.


Deli:

Zato smo k sodelovanju povabili prostovoljce iz različnih društev, ustanov. Tako že peto leto zapored sodelujemo s Škofijsko gimnazijo Vipava iz katere k nam prihajajo dijaki in dijakinje, ki se odločajo za različne pristope k delu s stanovalci. Tako se z njimi družijo individualno ali pa sodelujejo v skupinah. Tudi letos sodelujemo s Hišo sadeži družbe. Skupaj organiziramo in izvajamo projekte, ki so mnogokrat multikulturno in medgeneracijsko obarvani. Enkrat tedensko v Pristanui zvaja tematsko obarvane in ustvarjalne delavnice gospaTaša Turk iz Medobčinskega društva prijateljev mladine.

V CSPV izvajamo tudi terapijo z živalmi, ki jo je do letos skupaj s terapevtom vodila gospa Cvetka Gorjan s psičko Varvi, letos pa jo bo nasledila pripravnica Sara z aljaškim malamutom Billyem.

Veliko zaslugo za zadovolstvo stanovlcev pa lahko pripišem gospej Ireni Durn, ki skupaj s prijateljicami redno prihaja v Pristan, kjer stanovalcem pečejo štravbe in se z njimi pogovarjajo kar jim je v veliko zadovoljstvo. Nikoli si ne pozabijo vzeti časa tudi za tiste, ki so zaradi bolezni v sobah.

Namen prostovoljnega dela je predvsem ta, da preko druženja z ljudmi iz okolice stanovalci preživijo svoj prosti čas kvalitetnejše in malo drugače. Prostovoljci pa imajo priložnost spoznati življenje starejših ljudi v Centru in pridobitinoveizkušnje, znanja in poznanstva.

Doroteja Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!