Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
6°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 18°C
torek, 01.11.2016
7°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


PROSTOVOLJSTVO

| |
25.10.2015      16:14
A A

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


V CSPV smo si vse od odprtja želeli v naše vsakodnevno delo vključiti tudi prostovoljce, ki bi s svojim delom prispevali h kvalitetnejšemu preživljanju prostega časa naših stanovalcev.


Deli:

Zato smo k sodelovanju povabili prostovoljce iz različnih društev, ustanov. Tako že peto leto zapored sodelujemo s Škofijsko gimnazijo Vipava iz katere k nam prihajajo dijaki in dijakinje, ki se odločajo za različne pristope k delu s stanovalci. Tako se z njimi družijo individualno ali pa sodelujejo v skupinah. Tudi letos sodelujemo s Hišo sadeži družbe. Skupaj organiziramo in izvajamo projekte, ki so mnogokrat multikulturno in medgeneracijsko obarvani. Enkrat tedensko v Pristanui zvaja tematsko obarvane in ustvarjalne delavnice gospaTaša Turk iz Medobčinskega društva prijateljev mladine.

V CSPV izvajamo tudi terapijo z živalmi, ki jo je do letos skupaj s terapevtom vodila gospa Cvetka Gorjan s psičko Varvi, letos pa jo bo nasledila pripravnica Sara z aljaškim malamutom Billyem.

Veliko zaslugo za zadovolstvo stanovlcev pa lahko pripišem gospej Ireni Durn, ki skupaj s prijateljicami redno prihaja v Pristan, kjer stanovalcem pečejo štravbe in se z njimi pogovarjajo kar jim je v veliko zadovoljstvo. Nikoli si ne pozabijo vzeti časa tudi za tiste, ki so zaradi bolezni v sobah.

Namen prostovoljnega dela je predvsem ta, da preko druženja z ljudmi iz okolice stanovalci preživijo svoj prosti čas kvalitetnejše in malo drugače. Prostovoljci pa imajo priložnost spoznati življenje starejših ljudi v Centru in pridobitinoveizkušnje, znanja in poznanstva.

Doroteja Volk

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.10.2016 | Kultura
Koncert: SLOVENSKI OKTET
05.11.2016 | Družabni dogodki
Odprti hrami Vrhpolje - Duplje
28.10.2016 | Kultura
Koncert: SLOVENSKI OKTET
05.11.2016 | Družabni dogodki
Odprti hrami Vrhpolje - Duplje
06.11.2016 | Kultura
Duokomedija LEPOTICA IN PSIHOANALITIČNA ZVER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.