Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

Tratnik na ciljni črti ob zmago

ŠPORT, DOGODKI

| |
20.09.2012      12:28

Kolesarski klub Izvir Vipava je tudi letos organiziral tradicionalno kolesarsko dirko Vipava -Nanos, ki je bila na sporedu že sedemnajstič. Skoraj 12 km dolg vzpon s povprečnim naklonom 6,7 % sicer ne spada med najtežje pri nas, vsekakor pa ni lahek in ga ne gre jemati z levo roko. Na trasi morajo kolesarji pokazati vse vrline tega športa, od dobre vožnje v strm klanec pa vse do spusta in taktičnega boja na koncu.

foto Uroš Černigoj

Prireditev je v preteklih letih zelo pridobila na ugledu in dirke se vsako leto udeleži lepo število tekmovalcev, ne samo iz Slovenije, temveč tudi iz sosednjih držav. Letos je prireditev obiskalo 240 kolesarjev, rezultati dirke pa so šteli tudi za Pokal Slovenije (amaterji, ženske, masters).

Ciljno črto je prvi prečkal serijski zmagovalec vzponov in nekdanji smučarski skakalec Primož Roglič (Radenska KD Življenje), ki je prav na ciljni črti ugnal domačina Davida Tratnika.

Med Izvirovci je najboljšo uvrstitev dosegel Marko Rejec, ki je bil drugi v kategoriji masters I. Tretje mesto je med mastersi D osvojil Bruno Čibej. Med MTB kolesarji je bil Matej Brecelj drugi.
Na letošnji izvedbi sicer ni padel rekord proge, ki ga s časom 28 minut in 47 sekund še vedno drži Italijan Alessandro Magli, vseeno pa se je dirka odvijala zelo zanimivo, vse do zadnjih metrov.

V kriznih časih je organizator poskrbel za prijeten ambient, dobro organizacijo in lepe nagrade, ki jih je še kako težko nabrati. Seveda je vsemu skupaj botrovalo tudi lepo primorsko vreme s pišem tradicionalne vipavske burje in nenazadnje tudi vsakoletna prireditev, Vipavska trgatev.

Avtor: Uroš Černigoj

Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!