Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 18°C
torek, 28.03.2017
2°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

20 let Folklornega društva Vipava


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.03.2015      20:16
A A

20 let Folklornega društva Vipava


Velikonočni ponedeljek je praznik, ki nas po stari ljudski tradiciji nagovarja, da obiščemo svoje prijatelje in znance ali pa, da prijatelje in znance povabimo k sebi v goste. To je praznik druženja in praznovanja.


Deli:

Tako so to počeli naši predniki, ki so se na velikonočni ponedeljek prvič po štirideset dnevnem postu smeli veselo družiti. Mladina je spontano organizirala popoldanski ples, zapelo se je par ljudskih pesmi in zbrana družba je veselo rajala.

Da bi se ta ljudski običaj ohranil, organiziramo vipavski folkloristi, že vrsto let svoj tradicionalni koncert. Letošnji je jubilejni, ker praznujemo 20. letnico Folklornega društva Vipava.

Prisrčno vas vabimo, da pridete ta dan v Vipavo, kjer pripravljamo za vas bogat koncert. Kar tri folklorne skupine nas bodo popeljale v stare ljudske plese po lepi Primorski. Iz Celja prihajajo srednjeveški viteški plesalci, ki nam bodo s čarobnimi kostumi in plesi pričarali vzdušje grajskega življenja. Domači pevci iz Banjške planote pa nam bodo prav po starem zapeli.

Pripravljamo torej, lep in zanimiv program, zato vas prisrčno vabimo, da se nam pridružite, da skupaj praznujemo, na velikonočni ponedeljek, 6. aprila, ob 18. uri zvečer, v Domu kulture v Vipavi.

Folklorno društvo Vipava.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!