Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

20 let Folklornega društva Vipava


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.03.2015      20:16
A A

20 let Folklornega društva Vipava


Velikonočni ponedeljek je praznik, ki nas po stari ljudski tradiciji nagovarja, da obiščemo svoje prijatelje in znance ali pa, da prijatelje in znance povabimo k sebi v goste. To je praznik druženja in praznovanja.


Deli:

Tako so to počeli naši predniki, ki so se na velikonočni ponedeljek prvič po štirideset dnevnem postu smeli veselo družiti. Mladina je spontano organizirala popoldanski ples, zapelo se je par ljudskih pesmi in zbrana družba je veselo rajala.

Da bi se ta ljudski običaj ohranil, organiziramo vipavski folkloristi, že vrsto let svoj tradicionalni koncert. Letošnji je jubilejni, ker praznujemo 20. letnico Folklornega društva Vipava.

Prisrčno vas vabimo, da pridete ta dan v Vipavo, kjer pripravljamo za vas bogat koncert. Kar tri folklorne skupine nas bodo popeljale v stare ljudske plese po lepi Primorski. Iz Celja prihajajo srednjeveški viteški plesalci, ki nam bodo s čarobnimi kostumi in plesi pričarali vzdušje grajskega življenja. Domači pevci iz Banjške planote pa nam bodo prav po starem zapeli.

Pripravljamo torej, lep in zanimiv program, zato vas prisrčno vabimo, da se nam pridružite, da skupaj praznujemo, na velikonočni ponedeljek, 6. aprila, ob 18. uri zvečer, v Domu kulture v Vipavi.

Folklorno društvo Vipava.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.