Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
1°C | 5°C
sreda, 18.01.2017
1°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
0°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-4°C | 5°C
sobota, 21.01.2017
-6°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
1°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Volk in sedem kozličkov – otroci pa v ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.05.2013      18:36
A A

Volk in sedem kozličkov – otroci pa v knjižnici!


Pri uri pravljic so vrhpoljski šolarji pripravili imenitno gledališko predstavo za otroke v Vipavi in Ajdovščini. V knjižnici so zaigrali, zaplesali in zapeli kozlički, mama koza in volk.


Deli:
V maju so nas pri uri pravljic s svojim nastopom razveselili učenci tretjega razreda OŠ Draga Bajca Vipava, podružnične šole Vrhpolje pod mentorstvom Nadje Rodman Koradin. Obiskali so nas kar dvakrat. Najprej v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini, slab teden pozneje pa še v Krajevni knjižnici Vipava.

Gledališka predstava Volk in 7 kozličkov, katere zgodbo vsi dobro poznamo, je ob spremljavi dveh kitar (Branke Ferjančič in Nadje Rodman Koradin) ter ob plesnih vložkih slovenskih ljudskih plesov zažarela v novi podobi. Z igro, pesmijo in plesom so Tina Skočaj, Julija Kovač, Tomaž Čoha, Tadej Ipavec, Marko Lavrenčič, Tjaša Natlačen in Polona Premrl uspeli prikazati razigrano norčavost mladih kozličkov. Veronika Tomažič je bila imenitna mama koza, ki skrbi za svoje otroke, Jakob Domenik pa se je izkazal kot volk.

Gospa Pravljica bo do začetka oktobra odšla na zaslužene počitnice. Toda še prej bo poskrbela za zadnja srečanja. Konec maja se bo z malčki srečala v oddelku Lavričeve knjižnice v Podnanosu, kjer pravljicam izmenično prisluhneta skupini Zmajčki in Avtomobilčki, pa v krajevni knjižnici Vipava in v Lavričevi knjižnici Ajdovščina. 4. junija nas dve skupini otrok nestrpno čakata v CIRIUS-u, kamor se bomo podali z našo miško Minko. Zadnji bodo v mesecu juniju pravljici prisluhnili otroci, ki obiskujejo Potujočo knjižnico v Gojačah.

In še sporočilo Gospe pravljice otrokom in staršem: se vidimo še pred počitnicami!

Martina Zalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
17.01.201 | Tečaji in delavnice
Seminar DAVČNI OBRAČUN IN LETNO POROČILO ZA 2016
17.01.201 | Tečaji in delavnice
Seminar DAVČNI OBRAČUN IN LETNO POROČILO ZA 2016

Bodite prvi pri oddaji mnenja.