Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Jaslice tokrat tudi po Vipavi


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.01.2013      9:52
A A

Jaslice tokrat tudi po Vipavi


Lanski božič je v Vipavo prinesel pravo praznično vzdušje. Na pobudo Petra Skapina so od 24. decembra 2012 dalje, številne jaslice krasile vipavske ulice in trge. Med prazniki pa je bilo poskrbljeno tudi za blagoslov jaslic, ki jih je blagoslovil sam vipavski župnik Alojz Furlan.


Jaslice na okenski polici
Jaslice na okenski polici
Deli:

Nekaj posebnega pa so bile jaslice v Podskalci, ki so bile postavljene v Lanthierijevem hramu in so na ogled že od 21. decembra dalje. Ob jaslicah so zbirali tudi prostovoljne prispevke na pobudo gostišča Podskala. Prispevki, ki so jih zbirali, bodo namenili gojencem CIRIUS - a in sicer za otroke, ki so iz socialno ogroženih družin. 6. januarja letos, pa so ob največjih jaslicah predvajali tudi film 'Božič skozi čas' ter tako zaključili božično novoletne praznike. Film je bil namenjen predvsem tistim, ki jih je zanimalo praznovanje božiča tako pod fašistično okupacijo kot tudi pod komunističnim režimom, pa vse do danes.

Prostovoljne prispevke za oskrbovance CIRIUS - a bodo zbirali še do 2. februarja 2013, do 6. januarja pa jim je uspelo zbrati kar 675 evrov.

Božič tako v Vipavo ni prinesel le miru in sreče ampak tudi solidarnost in dobre misli.

 

Eneja Pavič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!