Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zlato za pomlajene Tamburjaše


KULTURA, DRUŠTVA

| |
09.04.2014      13:57
A A

Zlato za pomlajene Tamburjaše


V soboto, 5. aprila 2014, je v Bohinjski Bistrici potekalo 34. srečanje tamburašev in mandolinistov Slovenije. Srečanje je potekalo pod okriljem Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) in je imelo tekmovalni značaj.


Deli:

V tekmovalnem delu je sodelovalo 10 orkestrov. Glasbeno društvo Tamburjaši, ki letos obeležuje že šesto obletnico delovanja, se je pod vodstvom mag. Vlaste Lokar Lavrenčič, tekmovanja prvič udeležilo s svojo celotno zasedbo. Orkestru se je tokrat pridružilo še deset mlajših članov. Na tekmovanju so bili tako skupina z najnižjo povprečno starostjo glasbenikov (16 let). Nizu svojih zavidljivih uspehov iz prejšnjih let so dodali še enega, saj so na tekmovanju dosegli 92,7 točk in osvojili zlato priznanje.

Poleg zlatega priznanja jim je strokovna žirija podelila še posebno nagrado za izvedbo skladbe Burja, avtorja Vladimirja Horvata, napisane prav za Tamburjaše. Z izvedbo skladbe, ki spada v nabor sodobnih skladb za tamburaške orkestre, so mladi glasbeniki pokazali svojo zrelost, predanost glasbi in ustvarili celovit umetniški vtis.

Za večji del orkestra je bilo tekmovanje ognjeni krst, njihov uspeh pa odraz trdega dela in vere v njihove sposobnosti s strani umetniške vodje mag. Vlaste Lokar Lavrenčič.

Željni novih izzivov, se konec aprila podajajo na turnejo po Franciji.

Eva Krapež, foto Robert Ferjančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!