Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo ponekod po nižinah megla ali nizka oblačnost, ki se lahko ponekod zadrži tudi večino dneva. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 0, v višje ležečih krajih malo nad 0, na Primorskem okoli 10 stopinj.
-4°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-4°C | 10°C
torek, 24.01.2017
-3°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-1°C | 7°C
četrtek, 26.01.2017
-5°C | 10°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srečanje v vipavski knjižnici


KULTURA

| |
08.10.2015      22:38
A A

Srečanje v vipavski knjižnici


Lavričeva knjižnica vabi v ponedeljek, 19. oktobra ob 18.30, v podružnico v Vipavi, na večerno srečanje s človekom, ki kot Štajerec rad biva na Erzelju in je skorajda že vipavski občan, kar velja tudi za njegovo ženo, novinarko Sonjo Grizila. V goste vabimo ANTONA RUPNIKA, nekdanjega dopisnika iz Bonna in Moskve, dobrega poznavalca Rusije, diplomata, sodnega tolmača za več jezikov in strokovnjaka, ki proučuje nastanek in razvoj posameznih federalnih držav.


Deli:

Z njim se bomo pogovarjali o številnih temah, naj pa vnaprej opozorimo na nekatere, ki vas bodo pritegnile. Od avtorja knjige o Rusiji (Tretji Rim) bomo skušali izvedeti kar največ o največji državi na svetu. Anton Rupnik zaključuje tudi knjigo o Belgiji, ki se je iz unitarne monarhije do skrajnosti federalizirala in ji celo grozi razpad. Tudi o drugih federacijah bo tekla beseda, saj je tudi avtor knjig o Nemčiji in Švici. Spregovorili bomo še o sedemjezičnem slovarju, ki ga je Anton Rupnik predstavil strokovni javnosti letošnjo pomlad. Jezik in jeziki povezujejo Rupnika z Vipavo: eden prvih prispevkov, ki jih je poslal iz Moskve kot dopisnik, je govoril o Žigi Herbersteinu – diplomatu, ki je Evropi takratnega časa pomagal spoznati takratno Rusijo po zaslugi znanja slovenskega jezika, ki se ga je naučil v rojstni Vipavi.
Večera zagotovo ne smete zamuditi! 

Lavričeva knjižnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!