Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 27°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srečanje v vipavski knjižnici


KULTURA

| |
08.10.2015      22:38
A A

Srečanje v vipavski knjižnici


Lavričeva knjižnica vabi v ponedeljek, 19. oktobra ob 18.30, v podružnico v Vipavi, na večerno srečanje s človekom, ki kot Štajerec rad biva na Erzelju in je skorajda že vipavski občan, kar velja tudi za njegovo ženo, novinarko Sonjo Grizila. V goste vabimo ANTONA RUPNIKA, nekdanjega dopisnika iz Bonna in Moskve, dobrega poznavalca Rusije, diplomata, sodnega tolmača za več jezikov in strokovnjaka, ki proučuje nastanek in razvoj posameznih federalnih držav.


Deli:

Z njim se bomo pogovarjali o številnih temah, naj pa vnaprej opozorimo na nekatere, ki vas bodo pritegnile. Od avtorja knjige o Rusiji (Tretji Rim) bomo skušali izvedeti kar največ o največji državi na svetu. Anton Rupnik zaključuje tudi knjigo o Belgiji, ki se je iz unitarne monarhije do skrajnosti federalizirala in ji celo grozi razpad. Tudi o drugih federacijah bo tekla beseda, saj je tudi avtor knjig o Nemčiji in Švici. Spregovorili bomo še o sedemjezičnem slovarju, ki ga je Anton Rupnik predstavil strokovni javnosti letošnjo pomlad. Jezik in jeziki povezujejo Rupnika z Vipavo: eden prvih prispevkov, ki jih je poslal iz Moskve kot dopisnik, je govoril o Žigi Herbersteinu – diplomatu, ki je Evropi takratnega časa pomagal spoznati takratno Rusijo po zaslugi znanja slovenskega jezika, ki se ga je naučil v rojstni Vipavi.
Večera zagotovo ne smete zamuditi! 

Lavričeva knjižnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.