Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pihalni orkester Vrhpolje navdušil s filmsko ......


KULTURA

| |
02.01.2015      10:35
A A

Pihalni orkester Vrhpolje navdušil s filmsko glasbo


Za letošnji tradicionalni božično-novoletni koncert so člani Pihalnega orkestra Vrhpolje združili moči s priznanim slovenskim kantavtorjem Adijem Smolarjem in skupaj poskrbeli za nepozaben večer.


Deli:

Božični in novoletni prazniki so priložnost, da se za kratek čas umaknemo v zasebnost ter pozabimo na manj prijetne skrbi in težave, s katerimi se moramo vse pogosteje soočati in spopadati v našem vsakdanjiku. Je pa to tudi čas za oceno in presojo vsega doseženega v preteklem letu.

Mladi glasbeniki Pihalnega orkestra Vrhpolje so tudi letos pod taktirko dirigenta Matjaža Medena organizirali božično-novoletni koncert, ki se je odvijal v soboto, 20. decembra 2014, v športni dvorani Škofijske gimnazije v Vipavi. Program so začeli z Lux Aurumque (Luč in zlato) in z melodijami iz filmov Gospodar prstanov, Most čez reko Kwai in Zvezdne steze ogreli občinstvo za prihod Adija Smolarja. S svojimi uspešnicami je dodatno spodbudil šeststoglavo množico k smehu, ploskanju in prepevanju. V drugem delu koncerta je orkester z izvajanjem glasbe in animacijo filma, ki sta jo pripravila Jan in Danijel Skočaj, popeljal dvorano dobrih sto let nazaj, ko se je na svoji plovbi iz Evrope v Ameriko potopila vsem poznana ladja Titanik. Zatem je predsednik KD Pihalne godbe Vrhpolje, Vipava Janez Groznik v svojem govoru povedal:»Zahvaljujem se našemu dirigentu, ki nad nami nikoli ne obupa in nas s svojo predanostjo in optimizmom vodi od koncerta do koncerta. Hvala tudi vsem godbenicam in godbenikom, ki svoj prosti čas nesebično razdajajo naši godbi. Letos imamo veliko razlogov za veselje, saj nam je uspelo vzpostaviti godbeniško šolo, kijo obiskuje 15 mladih ljubiteljev godbeništva. Delo z mladimi je temelj, na katerem gradimo in ki nam zagotavlja kakovostno delo tudi v prihodnosti.« Sledile so še znane melodije iz filmov Sam doma, Polarni vlak, Predbožična mora, Kekec, Bratovščina sinjega galeba in Sreča na vrvici.

Pihalni orkester Vrhpolje, ki se je v letošnjem letu udeležil mednarodnega tekmovanja v Rivi del Garda in v hudi konkurenci zasedel peto mesto v svoji kategoriji, je koncert ob bučnem aplavzu zaključil s tremi dodatki, in sicer s tradicionalnim Radetzkyim maršem ter koračnicama San Carlo in Kranjsko dekle.

jg, foto Jurij Lavrenčič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
28.10.2016 | Kultura
Koncert: SLOVENSKI OKTET
28.10.2016 | Kultura
Koncert: SLOVENSKI OKTET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.