Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Orkester Vipavski tamburaši ponovno zlat


KULTURA

| |
12.06.2014      8:06
A A

Orkester Vipavski tamburaši ponovno zlat


Potem ko so lansko leto z vrsto nastopov proslavili desetletnico delovanja društva, Vipavski tamburaši uspešno nadaljujejo svojo pot tudi v tem letu. V aprilu so namreč imeli dva pomembna nastopa in z obeh so se vrnili z zlatim odličjem.


foto Samo Pirnat
foto Samo Pirnat
Deli:

V Bohinjski Bistrici je potekalo 34. srečanje tamburašev in mandolistov Slovenije. V tekmovalnem in ocenjevalnem delu je sodelovalo deset tamburaških orkestrov in Vipavski tamburaši so prejeli zlato priznanje s pohvalo.

Še večji uspeh so doživeli na mednarodnem festivalu tamburaške glasbe v Osijeku, kjer je nastopilo šestnajst orkestrov iz Hrvaške, Srbije in Vipavski tamburaši kot edini iz Slovenije. Naši tamburaši so igrali Praznično rapsodijo skladatelja Zdravka Šljivca, Ples za dva Neže Žgur in Panonsko noč Radoslava Grajića, pri kateri so s triglasnim petjem publiko navdušile pevke skupine Dotik. Za svoje izvajanje so prejeli zlato plaketo, dirigentka Neža Žgur pa zlato dirigentsko palico festivala.

Urška Testen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!