Remi veržejskih nogometašev na domačem terenu...

Remi veržejskih nogometašev na domačem terenu

Farmtech Veržej - Zavrč 1:1 (0:1)
100; Koprivica 77.; Marciuš 26
RK: Ptiček 83.

V 11. krogu 2. slovenske nogometne lige so v Veržej prišli gostovat nogometaši Zavrča, ki so se nahajali na samem repu prvenstvene razpredelnice. Na razmočenem igrišču smo lahko spremljali dvoboj dveh ekip, ki krvavo potrebujeta točke za dvig na prvenstveni razpredelnici, poleg tega pa taki dvoboji med neposrednimi konkurenti za obstanek v ligi štejejo dvojno.

V prvem polčasu so bolje začeli gostje, ki so že po 26. minuti vodili z 1:0 po hitro izvedenem protinapadu. Strelec je bil Marko Marciuš. Naši nogometaši se niso predali in so po boljši igri v 2. polčasu izenačili v 77. minuti, ko je zadel Jovan Koprivica in z devetim zadetkom v sezoni izid poravnal na 1:1. V zahtevnih pogojih za igro se izid do konca tekme ni več spremenil. Nogometaši Zavrča so od 83. minute igrali z igralcem manj, saj je bil izključen Ivan Ptiček, ki je prejel rdeči karton. Farmtech Veržej tako z devetimi točkami ostaja na osmem mestu lestvice. Sicer so razlike v točkah v spodnjem delu razpredelnice majhne, saj naši nogometaši denimo do šestouvrščene Drave Ptuj zaostajajo samo dve točki, enako prednost pa imajo tudi do zadnjeuvrščenega Zavrča. V naslednjem krogu čaka naše nogometaše težko gostovanje pri vodilnem Triglavu iz Kranja.