Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 21°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Leščečki v jubilejnem letu zaplesali v Pragi...


KULTURA

| |
12.07.2016      11:25
A A

Leščečki v jubilejnem letu zaplesali v PragiPotniki tik pred odhodom iz Veržeja
Potniki tik pred odhodom iz Veržeja
Deli:

Folklorna skupina Leščeček, ki deluje znotraj KD Slavko Osterc Veržej, letos obeležuje jubilejno 10. sezono svojega delovanja. Skozi celotno sezono so pripravili različne dogodke, ki so kot kamenčki mozaika, polnili celostno podobo njihovega uspešnega delovanja. V biltenu, ki je izšel v začetku sezone, lahko beremo, da je skupina zadnjih pet let redno uvrščena na državna srečanja odraslih folklornih skupin, ki ga organizira Javni sklad za kulturne dejavnosti RS. Tudi z letošnjim spletom »Smo trlje bile« so še šestič zapored prepričali strokovno komisijo in se uvrstili na državno srečanje, ki bo letos potekalo v Žalcu. Prav tako uspešno je tudi delovanje Vokalne skupine Leščeček, saj redno posegajo po doseganju državne ravni na srečanjih pevcev ljudskih pesmi. V letošnjem letu so za prleško ljudsko pesem »O jaz, bogi kmet« posneli tudi profesionalni videospot in ga javnosti predstavili na koncertu »Midva«, ki je potekal v marcu. Dosežki so še toliko bolj zavidljivi, če vemo, da skupino sestavljajo mladi pevci in plesalci, povečini dijaki in študentje, ki se med tednom mudijo zaradi izobraževanja ali dela izven Pomurja, a se ob vikendih vračajo domov in z ljubeznijo negujejo ljudsko izročilo ter tako odkrivajo svoje korenine. Kar pa je najpomembneje je, da se družijo, kvalitetno preživljajo svoj prosti čas in prepletajo osebne odnose, ki so v sodobnem svetu tehnologije, predvsem mladim, že velikokrat tuji. Njihovo vestno delo je v letošnjem letu še posebej nagradila tudi Občina Veržej, ki je skupini ob 17. Občinskem prazniku podelila plaketo.

Pravkar pa so se člani vrnili s še enega vrhunca jubilejne sezone – gostovanja na Češkem. Tam so se udeležili XX. Mednarodnega folklornega festivala, ki je potekal v Pragi. Poleg uradne predstavitve na festivalu, ki se ga je udeležilo sicer čez 30 skupin iz Evrope in Azije, so Leščečki popestrili tudi dogajanje na ulicah češke prestolnice, ter številnim turistom in domačinom približali slovenske tradicionalne plese. Nekateri so tudi zaplesali z njimi in se kakšnega koraka tudi naučili. Dogajanje je bilo vsekakor pestro in bo vsem ostalo v nepozabnem spominu.

Praznovanje 10. sezone delovanja bodo zaokrožili z 10. letnim koncertom, ki ga pripravljajo v novembru. Veržejskemu že kar nekaj let sledi tudi ponovitev v Kulturnem domu Ljutomer. Že sedaj pa vabijo vse, da jih pridete pogledat, ko nastopajo kje v vaši bližini, ali pa jih obiščite na njihovem letnem koncertu. Mlade s celotnega Pomurja pa vabijo tudi v svoje vrste – v septembru spet začnejo z delom na polno! 

Foto: Sara Vinkovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Veržej!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.201 | Šport
Veržej Open - nogometni turnir mlajših sekcij
30.04.201 | Ostalo
Sveta birma
30.04.2017 | Družabni dogodki
9. dnevi odprtih vrat Čebelarskega muzeja Krapje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majniškega drevesa v Veržeju
30.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majniškega drevesa v Banovcih
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
01.05.2017 | Šport
52. prvomajski nogometni turnir za pokal Občine Veržej
04.05.2017 | Tečaji in delavnice
Zdravje je naše največje bogastvo
04.05.2017 | Kultura
Razstava ustvarjalk ročnih del
07.05.2017 | Družabni dogodki
Dobrote naših gospodinj - kulinarična razstava
30.04.201 | Šport
Veržej Open - nogometni turnir mlajših sekcij
30.04.201 | Ostalo
Sveta birma
30.04.2017 | Družabni dogodki
9. dnevi odprtih vrat Čebelarskega muzeja Krapje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majniškega drevesa v Veržeju
30.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majniškega drevesa v Banovcih
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.