Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
4°C | 20°C
torek, 25.10.2016
10°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Poletni Pilates v naravi uspešno zaključen


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
01.09.2016      22:50
A A

Poletni Pilates v naravi uspešno zaključen


Avgust, ki je ponavadi bolj poletno lenoben mesec, smo v Podljubelju dobro izkoristili za gibanje. Vsak torek in četrtek smo se dobili na domačem travniku, kjer smo v naravi spoznavali osnove Pilatesa, povezovali dihanje z gibanjem in krepili zavedanje položaja telesa.


Poletni Pilates v naravi s Katjo Gaber Vodopivec - Podljubelj, Tržič
Poletni Pilates v naravi s Katjo Gaber Vodopivec - Podljubelj, Tržič
Deli:
Kar osemkrat (od devetih torkov in četrtkov) nam je vreme dopustilo, da smo se lahko družili, se vzpodbujali, se smejali, spoznavali meje svoje gibljivosti, moči mišic in poskrbeli, da bo naša hrbtenica še dolgo brez bolečin.

V vadbo Pilatesa se je vključilo 20 vadečih, ki večinoma niso imeli veliko predhodnih izkušenj s Pilatesom. To je bilo še posebej razveseljivo, saj je Pilates način vadbe, kjer se vaje prilagodi vsakršni predhodni fizični pripravljenosti vadečih. Zaradi tega se vadi varno, napreduje hitreje in na pravilen način, s čimer se doseže dolgotrajnejši rezultat. Pozitivni učinki vadbe Pilatesa se kažejo v: 
  • boljšem psihofizičnem počutju, 
  • izboljšani telesni drži (zelo pomembno pri mladih v fazi rasti), 
  • sčasoma spremenjeni postavi (ožji pas in prsni koš, čvrste podolgovate mišice,...), 
  • boljši gibljivost v sklepih, kar zmanjša bolečine in nepravilne obremenitve na sklepe, 
  • močnejših mišicah medeničnega dna, kar je zelo pomembno v času po porodu in kadarkoli kasneje, saj s tem lahko preprečimo pojav inkontinence,
  • in še mnogo drugih prednosti, ki so jih vadeči začutili med in po vadbi.
Za zaključek je najbolj vztrajna udeleženka (bila je na vseh 8 vadbah) prejela tudi nepričakovano nagrado (darilni bon za terapevtsko masažo hrbta), kar je še dodatno potrdilo, da se vztrajnost in rednost izplača. :)

Ker smo se imeli tako fajn, smo sklenili, da nadaljevanje sledi... podrobnosti kmalu!0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
26.10.2016 | Kultura
Spoznaj samega sebe - osnove homeopatije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo