Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje bolnikov in starejših


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
29.06.2014      23:21
A A

Srečanje bolnikov in starejših


Župnijska Karitas Križe na nedeljo svete Trojice že tradicionalno pripravlja srečanje za ostarele, bolne in invalide. Letos se jih je vabilu odzvalo daleč največ - preko 50!


Foto: Anita Albreht.
Foto: Anita Albreht.
Deli:

Če imamo kristjani srce odprto za božji nagovor, potem moramo imeti odprte tudi oči za solze, ušesa za krike in srce za stisko svojega bližnjega. Župnijska Karitas Križe se odloča za veselje v Kristusu, ki ga neprestano delimo z našimi bližnjimi, v stiskah ali opogumljajočih družabnih srečanjih.

 

Na nedeljo svete Trojice, 15. junija, smo k bogoslužju povabili starejše župljane in varovance Doma Petra Uzarja iz Bistrice. Med mašo so lahko prejeli krepčilni zakrament bolniškega maziljenja, po obredu pa smo si privoščili prijazen klepet ob dobro obloženih mizah v župnišču. Letos se je vabilu odzvalo preko 50 župljanov, največ doslej, zato smo sodelavci Karitas s predsednikom, župnikom Ivom Kožuhom, in tajnico dr. Hermino D. Krese prepričani, da bodo takšna in podobna srečanja tudi v prihodnje osrečujoča in blagoslovljena.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA KRIŽE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA KRIŽE
ŽUPNIJA KRIŽE
CESTA KOKRŠKEGA ODREDA 001
Tel:(04) 595 72 26

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo