Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Izšli so vozni redi v Alpah 2014


TURIZEM, PROMET

| |
05.06.2014      10:15
A A

Izšli so vozni redi v Alpah 2014


Že šesto leto zapored je CIPRA Slovenija, društvo za varstvo Alp, s partnerji izdala knjižico Vozni redi v Alpah. Knjižica je tudi letos doživela nadgradnjo – vsebuje namreč še 6 novih linij doma in v tujini, tako da se zdaj ponaša s 37 linijami avtobusov, vlakov, žičnic in ladje po slovenskih Alpah in v Avstriji. Naklada je dosegla 4.000 izvodov.


Vozni redi v Alpah 2014
Vozni redi v Alpah 2014
Deli:

Projekt se lahko poleg vsebinskega vidika, ki spodbuja uporabo javnega potniškega prometa, pohvali tudi s tem, da združuje interese 18 različnih partnerjev. Samoiniciativno se namreč zadnjih šest let združimo deležniki, ki prepoznavamo pomen trajnostne mobilnosti v občutljivem alpskem prostoru. Letos smo združili moči CIPRA Slovenija, Stalni Sekretariat Alpske konvencije, Center Rinka, Javna agencija SPIRIT Slovenija, Javni zavod SPOTUR Slovenj Gradec, Kärnten Bus GmbH, LTO Bovec, LTO Kranjska Gora, LTO Sotočje, Planinska zveza Slovenije, Občina Tržič – TPIC Tržič, TIC Jezersko, TIC Radovljica, Triglavski narodni park, Turizem Bled, Turizem Bohinj, Zavod za turizem in šport v občini Kamnik, Zavod za turizem Preddvor. Državni ukrepi se žal odvijajo prepočasi, zato ustvarjamo lastno bazo voznih redov, zbranih na enem mestu, in tako prispevamo k večji praktičnosti uporabe javnega prometa in posledično zmanjševanju osebnega prometa. S priročno knjižico povečujemo uporabo javnega potniškega prometa predvsem med turisti, saj smo letos že tretjič izdali tudi tiskano angleško verzijo. Želimo pa si, da bi knjižico uporabljalo tudi več domačinov, slovenskih obiskovalcev in planincev.


Problem niso le emisije onesnaževal in hrup, pač pa tudi raba prostora -  parkirane pločevine je preveč tako pred domačim pragom kot tudi v turističnih območjih. Trajnostna mobilnost v našem alpskem prostoru je torej zelo pomembna, tako za sedanjo, kot tudi za prihodnje generacije. In javni potniški promet je pomembna alternativa osebnemu prometu. Zavedamo pa se, da je spreminjanje potovalnih navad dolgotrajen proces.


Knjižici sta na voljo pri vseh partnerskih organizacijah, poleg tega pa tudi v elektronski obliki na spletnih straneh CIPRE Slovenija ter vseh partnerjev. Dostopna je tudi preko QR kode.

 

Anamarija Jere

Cipra Slovenija, društvo za varstvo Alp
Priloge:
PDF
vozni redi _slovensko
26536_vozniredivalpah2014_www.pdf (1,01 MB)
PDF
vozni redi_angleško
26536_timetablesinthealps2014_www.pdf (1,03 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TPIC Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TPIC Tržič
TPIC Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 24
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo