Uspehi Žana Koširja

| |
24.01.2015      16:10

Žan Košir, svetovni podprvak v paralelnem veleslalomu

Žan Košir je letošnjo sezono pričakal odlično pripravljen. Tri tekmovanja za svetovni pokal in trikrat na stopničkah. Sredi decembra se je v italijanski Carezzi v paralelnem veleslalomu povzpel na drugo mesto, kar mu je uspelo tudi nekaj dni zatem v avstrijskem Montafonu. 9. januarja pa se bo tržiški deskar na snegu vedno rad spominjal. V avstrijskem Bad Gasteinu je v paralelnem slalomu ob bučnem navijanju tržiških navijačev pometel z vso konkurenco, v finalni vožnji je za 23 stotink premagal Italijana Christopha Micka in drugič v karieri stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra.

Najpomembnejša Žanova letošnja tekmovanja pa so prišla po 20. januarju. V Kreischbergu in Lachtalu je bilo namreč svetovno prvenstvo deskarjev na snegu. 22. januarja je bil na sporedu paralelni slalom, 23. pa še paralelni veleslalom. In izkupiček? V paralelnem slalomu je po najboljšem času v kvalifikacijah končal na petem mestu. V paralelnem veleslalomu je ob bučni podpori navijačem Fan kluba Zakon v kvalifikacijah dosegel tretji čas. V izločilnih bojih je v osmini finala najprej premagal Italijana Aarona Marcha, v četrtfinalu je klonil Kanadčan Jasey Jay Anderson, v polfinalu pa še Rus Valerij Kolegov. Tudi v finalu je Žana čakal Rus. Andrey Soboljev je osvojil zlato, Žanu pa je pripadel naslov svetovnega podprvaka in prvo odličje na  svetovnih prvenstvih.

Čestitke in najboljše želje za nadaljevanje sezone!