Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

V Domu Petra Uzarja v Tržiču odpirajo Center ......


DOGODKI, ZAVODI

| |
23.09.2015      00:00
A A

V Domu Petra Uzarja v Tržiču odpirajo Center za aktivno in prijetno staranje


Dom Petra Uzarja v Tržiču je dom starejših na idilični lokaciji, kjer se dnevno vrstijo različne aktivnosti za stanovalce. Z regijskim gerontološkim centrom, imenovanim Center za aktivno in prijetno staranje, pa ga odpiramo – aktivnim starejšim v Občini Tržič in tudi širše. V centru bodo potekale preventivne, družabne, svetovalne, rekreativne in izobraževalne aktivnosti. Skupaj z Društvom upokojencev Tržič in našimi prostovoljci je nastala ideja Centra za aktivno in prijetno staranje (regijskega gerontološkega centra).


V Domu Petra Uzarja je bivanje starostnikov prijetno
V Domu Petra Uzarja je bivanje starostnikov prijetno
Deli:

Dejavnosti Centra za aktivno in prijetno staranje bodo obsegale:  Center dnevnih aktivnosti, informacijsko točko za stare ljudi in njihove družinske člane, s telefonom za pomoč v stiski ob težavah, s katerimi se srečujemo v starosti ali ko živimo s starejšim družinskim članom, pomoč in podporo na področju demence,     pomoč in podporo v času umiranja in žalovanja.

 

V Centru za aktivno in prijetno staranje bomo spodbujali medgeneracijsko sodelovanje. Da se nam pridružijo kot prostovoljci in prispevajo pomemben del k razvoju našega Centra za aktivno in prijetno staranje, bomo k sodelovanju povabili dijake, študente, zaposlene, brezposelne, upokojence. Dom Petra Uzarja Tržič je hiša prijaznih ljudi in dom odprtih vrat.

 

Aktivnosti centra finančno omogočata Dom Petra Uzarja Tržič in Občina Tržič. Podrobnosti o njem so na ogled na spletni strani: www.dputrzic.si, na voljo smo vam tudi na telefonski številki 030 600 166.

 

Prisrčno vabljeni na odprtje Centra za aktivno in prijetno staranje, ki bo v četrtek, 1. oktobra 2015, ob 9.30 uri v Domu Petra Uzarja Tržič. Ob mednarodnem dnevu starejših, 1. oktobra, bo ob 11. uri organiziran posvet na temo dolgotrajne oskrbe v prostorih Občine Tržič.  Osrednja gosta obeh dogodkov bosta državna sekretarka MDDSZ, ga. Martina Vuk in župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Tržič!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo