Logo MojaObčina.si
DANES
11°C
0°C
JUTRI
15°C
-3°C
Oceni objavo

Delavnice v okviru Šole prenove

Projekt »Šole prenove« je projekt Združenja zgodovinskih mest Slovenije, v katerega se povezujejo še Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Fakulteta za arhitekturo, Ljubljana, Srednja gradbena šola iz Ljubljane in Srednja lesna šola iz Škofje Loke. V februarju bosta v okviru projekta  izvedeni 2 delavnici;

· v sredo, 3. 2. 2016, na Fakulteti za arhitekturo, Zoisova 12, Ljubljana; »Kdo dela na dediščini?«

Predstavili bodo sistem nacionalnih poklicnih kvalifikacij (NPK) za restavratorske poklice. Namen delavnice je odpreti razpravo in predstaviti nekatere možnosti, ki naj bi na področje obnove in ohranjanja kulturne dediščine vnesle  več dobro izvedenih del in sodelovanja med institucijami. Sodelovanje bo uspešno, ko bo združeno znanje in izkušnje konservatorjev z znanji dobrih izvajalcev ter dosegli razumevanje in podporo osveščenih naročnikov. Spregovorili bodo o sistemu potrjevanja nacionalnih poklicnih kvalifikacij za področje restavratorstva, konservatorji bodo predstavili kvalitetne in manj kvalitetne primere izvedb obnove kulturne dediščine ter si postavili vprašanje, kako vzpostaviti listo usposobljenih izvajalcev za izvajanje del na kulturni dediščini?

 

· od ponedeljka, 22. do petka,  26. 2. 2016, v delavnicah Srednje gradbene, geodetske in okoljevarstvene šole Ljubljana, Dunajska 102, Ljubljana in na izbranih objektih kulturne dediščine; »Sanacija apnenih ometov«

Delavnica je sestavljena iz uvodnega – teoretičnega dela in praktičnega dela, ki bo potekal v delavnicah in na terenu – na izbranih objektih kulturne dediščine. Udeleženci bodo na teoretičnih predavanjih spoznali vrste gradenj, značilnosti fasadnih ometov skozi različna zgodovinska obdobja in tehnološke lastnosti apna in apnenih ometov. V praktičnem delu delavnice pa bodo udeleženci pod vodstvom mojstrov izvedli sanacijo apnenega ometa na izbranem objektu kulturne dediščine, od priprave malte iz gašenega apna do nanašanja apnenega ometa. Zaradi organizacije dela in kvalitetnega poteka delavnice je  število udeležencev praktičnega dela omejeno na največ 10 udeležencev.

Oglejte si tudi