Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
12°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

ŽRTVAM KONCENTRACIJSKEGA TABORIŠČA LJUBELJ V ......


OBČINSKE, DOGODKI

| |
08.05.2015      16:00
A A

ŽRTVAM KONCENTRACIJSKEGA TABORIŠČA LJUBELJ V SPOMIN, NAM V OPOMIN


Ob 70. letnici konca druga svetovne vojne sta danes (petek, 8. maj) k spomeniku francoskim žrtvam Obtožujem pri nekdanjem koncentracijskem taborišču Ljubelj – jug, podružnici koncentracijskega taborišča Mauthausen v spremstvu direktorja občinske uprave Občine Tržič Draga Zadnikarja, venec položila generalna sekretarka Urada predsednika republike Nataša Kovač in prvi svetovalec na francoskem veleposlaništvu Benoit Schneider.


Garda Slovenske vojske pri spomeniku na Ljubelju
Garda Slovenske vojske pri spomeniku na Ljubelju
Deli:

V tednu pred dnevom zmage in obeležitvijo 70. obletnice konca druge svetovne vojne, sta bila spominska soba in park podružnice koncentracijskega taborišča Mauthausen dobro obiskana. V začetku tedna se je na Ljubelju mudila ruska delegacija z ministrom za telekomunikacijo in množične medije Nikolajem Nikiforovom. Ta je med drugim županu Občine Tržič mag. Borutu Sajovicu predal posebno sporočilo ruskega predsednika Putina in s seboj pripeljal večjo skupino otrok iz ogroženih družin, ki spoznavajo Evropo in Slovenijo.

 

Edino koncentracijsko taborišče pri nas, na tleh nekdanjega rajha, je danes obiskala še delegacija Urada predsednika RS in francoskega veleposlaništva v Sloveniji. “To je lepa gesta, da počastimo spomin na tiste, ki so z izgubo svojega življenja in s trpljenjem v taboriščih prav tako prispevali k osvoboditvi in posledično k današnji samostojnosti države,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic, ki bo tudi slavnostni govornik na današnji spominski slovesnosti ob 73. letnici streljanja talcev na Čegeljšah. “Na Čegeljšah talci dobivajo prestavljen in obnovljen spomenik. Tako trajno ohranjamo njihova imena v spomin in opomin, da se morija druge svetovne vojne nikdar več ne ponovi. Dan zmage je hvaležen spomin na osvoboditev, hkrati pa mora biti sočuten spomin na vse, na vseh straneh, ki so izgubili življenje v vojnah,” pravi župan.

 

Spominska svečanost ob 73. obletnici streljanja talcev na Čegeljšah in odkritje prenovljenega spomenika, ki jo pripravljajo Občina Tržič, Združenje borcev za vrednote NOB Tržič in Krajevna organizacija ZB NOB Tržič bo danes (8.maj) ob 17. uri pri spomeniku na Čegeljšah. Pozdravni nagovor bo imel Janez Ivnik, predsednik KO ZB NOB Tržič, slavnostni govornik bo mag. Borut Sajovic, župan Občine Tržič, v kulturnem programu pa bodo nastopili učenci in učenke Osnovne šole Tržič.

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaospominunazrtve.mp3
40331_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaospominunazrtve.mp3 (1,38 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
26.10.2016 | Kultura
Spoznaj samega sebe - osnove homeopatije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo