Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V TRŽIČU POČITNICE IZKORIŠČAMO ZA NOVE ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA

| |
08.07.2015      13:11
A A

V TRŽIČU POČITNICE IZKORIŠČAMO ZA NOVE INVESTICE V ŠOLSKE OBJEKTE


Medtem ko učenci uživajo v zasluženih počitnicah, tržiška občinska uprava z vodstvi šol poletje izkorišča za nove investicije in nujna sanacijska dela v šolskih objektih.


Dvorana na Balosu bo prenovljena do septembra
Dvorana na Balosu bo prenovljena do septembra
Deli:

Podružnična šola v Podljubelju bo tako novo šolsko leto dočakala z rekordnim številom otrok in prenovljeno podstrešno učilnico. Obrtniki, ki polagajo tlake, brusijo stene, pleskajo strope, menjavajo okna, opravljajo elektro, strojna in druga inštalacijska dela, si v teh dneh podajajo kljuko. Z deli, vrednimi dobrih 27 tisoč evrov z DDV, naj bi končali 14. avgusta.

»Knjižnica je srce in duša mesta, prostora v njej pa primanjkuje. Zato bomo na Balosu večnamensko telovadnico, ki je v najemu in v uporabi Folklorne skupine Karavanke, čez poletje obnovili. Tako bo omogočeno boljše delo folklornikom, dvorana pa bo na voljo tudi za večje in bolje obiskane prireditve, ki jih pripravlja tržiška knjižnica,« pove župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. V telovadnici bodo obnovljene stene, stropi in tlaki. Montirane bodo nove luči in projektor, radiatorji, elektro inštalacija. Dela bodo končana do 5. avgusta, občino pa bodo stala 23.652,77 evrov z DDV.

Največja letošnja investicija v šolske objekte pa bo obnova športnega igrišča ob Dvorani tržiških olimpijcev in OŠ Tržič. Urejena bo ploščad, ki služi igranju nogometa, dodano bo igrišče za ulično košarko, preurejeno bo skakališče v daljino, investicija pa zajema tudi postavitev varovalnih ograj, ki bodo zaščitile nekontrolirano uhajanje žog na streho športne dvorane in šole ter v Tržiško Bistrico.  

Tudi v ostalih dveh tržiških osnovnih šolah, OŠ Križe in OŠ Bistrica, potekajo redna vzdrževalna in sanacijska dela. »Pri sanaciji  nas skrbi predvsem energetska učinkovitost stavb, kjer dosegamo solidne rezultate. Z zamenjavo oken in dodatnimi izolacijami v letošnjem vročem poletju, pa bomo pozimi nedvomno prihranili kakšen evro,« je optimističen župan mag. Borut Sajovic.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_obnovasolskihobjektov.mp3
44074_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovica_obnovasolskihobjektov.mp3 (1,51 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo