Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-10°C | 1°C
četrtek, 19.01.2017
-13°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -2°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V TRŽIČU DOBREGA ZDRAVSTVENEGA DOMA Z DEŽURNO ......


OBČINSKE, ZAVODI

| |
25.05.2015      14:46
A A

V TRŽIČU DOBREGA ZDRAVSTVENEGA DOMA Z DEŽURNO SLUŽBO NE DAMO


Na napovedan ukrep vlade o reorganizaciji urgentne službe na območju RS, po katerem bi v nekaterih mestih ostali brez nujne medicinske pomoči ter reševalnega vozila z zdravnikom, sta se odzvala tudi župan Občine Tržič in vodstvo Zdravstvenega doma Tržič, ki oskrbuje več kot 16.000 prebivalcev. Občina Tržič sodi med najbolj hribovite in gorate v Sloveniji, ima številne oddaljene zaselke in razgibano gospodarsko ter drugo dejavnost na terenu, kar predstavlja velik izziv pri zagotavljanju nujne medicinske pomoči (NMP).


Zdravstveni dom Tržič
Zdravstveni dom Tržič
Deli:

Zdravstveni dom Tržič zagotavlja in kakovostno izvaja NMP in dežurno službo na območju občine 24 ur dnevno vse dni v letu z najmanj 3 člansko ekipo (2 reševalca in zdravnik) v odlično opremljenem reševalnem vozilu. Od ponedeljka do petka med 7. in 19. uro lahko sestavimo tudi dodatno ekipo NMP v enaki kadrovski zasedbi z dodatnim reševalnim vozilom. Na leto na terenu opravimo preko 300 nujnih intervencij, še mnogo več je ostalih reševalnih prevozov, nujnih hišnih obiskov ipd. V zadnjih letih imamo od 20 do 37.5% uspešnost pri oživljanju, kar nas uvršča med najuspešnejše enote NMP v državi na tem področju,“ je v pripombe in dopolnila predloga Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči za Občino Tržič zapisal prim. dr. Iztok Tomazin,direktor Zdravstvenega doma Tržič in vodja službe NMP v ZD Tržič.

 

S tržiškim županom izpostavljata osem točk, med drugim da naj NMP v tržiški občini ostane v organizaciji, izvedbi in na lokaciji Zdravstvenega doma Tržič, da se NMP v občini izvaja v enaki kadrovski zasedbi kot doslej in naj se optimalno ohrani dežurstvo zdravnika 24 ur dnevno. V primeru racionalizacije je skrajna meja, da je občina Tržič brez zdravnika 7 nočnih ur, ko je najmanjša potreba po nujnih intervencijah in zdravniški oskrbi. Prav tako izražata nujno potrebo po vozilu urgentnega zdravnika, ki omogoča takojšen dostop do pacienta na terenu. ZD Tržič naj ohrani tudi status usposobljenega izvajalca NMP in dežurstev na prireditvah (celoten spisek je v priponki).

 

Dobrega zdravstvenega doma z dežurno službo ne damo. Razmislek nas vseh je enoten in usklajen. Pritrjujem ministrstvu, da je nekaj sprememb dobrih in potrebnih, denimo enotni dispečerski centri, hitra oskrba na enem mestu v urgentnih centrih. Prav nobene potrebe pa ni, da službo slabimo v krajih, ki so več kot deset minut oddaljeni od urgentnega ali satelitskega urgentnega centra. Kjer sistem na periferiji deluje, ga ne rušimo, v okolici večjih mest pa ga nadgradimo,“ vidi kompromisno rešitev župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
PDF
pripombeobcineinzdtrzicnapredlogpravilnikanmp52015.pdf
41515_pripombeobcineinzdtrzicnapredlogpravilnikanmp52015.pdf (283,73 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
20.01.2017 | Kultura
Ponovitev operete PLANINSKA ROŽA
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
TEČAJ SAVININE JOGE OBRAZA
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
18.01.2017 | Kultura
Potopis Po dolini Loare do Atlantika
20.01.2017 | Kultura
Ponovitev operete PLANINSKA ROŽA
23.01.2017 | Tečaji in delavnice
TEČAJ SAVININE JOGE OBRAZA
24.01.2017 | Kultura
Večer z Rosvito Pesek
25.01.2017 | Kultura
Predavanje Samooskrbni zelenjavni vrt

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo