Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, na Primorskem bo postopno več nizke oblačnosti. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -1, ob morju in v višjih legah do 6 stopinj.
-6°C | 6°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 8°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 0°C
sreda, 14.12.2016
-2°C | 5°C
četrtek, 15.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V TRŽIČU DOBREGA ZDRAVSTVENEGA DOMA Z DEŽURNO ......


OBČINSKE, ZAVODI

| |
25.05.2015      14:46
A A

V TRŽIČU DOBREGA ZDRAVSTVENEGA DOMA Z DEŽURNO SLUŽBO NE DAMO


Na napovedan ukrep vlade o reorganizaciji urgentne službe na območju RS, po katerem bi v nekaterih mestih ostali brez nujne medicinske pomoči ter reševalnega vozila z zdravnikom, sta se odzvala tudi župan Občine Tržič in vodstvo Zdravstvenega doma Tržič, ki oskrbuje več kot 16.000 prebivalcev. Občina Tržič sodi med najbolj hribovite in gorate v Sloveniji, ima številne oddaljene zaselke in razgibano gospodarsko ter drugo dejavnost na terenu, kar predstavlja velik izziv pri zagotavljanju nujne medicinske pomoči (NMP).


Zdravstveni dom Tržič
Zdravstveni dom Tržič
Deli:

Zdravstveni dom Tržič zagotavlja in kakovostno izvaja NMP in dežurno službo na območju občine 24 ur dnevno vse dni v letu z najmanj 3 člansko ekipo (2 reševalca in zdravnik) v odlično opremljenem reševalnem vozilu. Od ponedeljka do petka med 7. in 19. uro lahko sestavimo tudi dodatno ekipo NMP v enaki kadrovski zasedbi z dodatnim reševalnim vozilom. Na leto na terenu opravimo preko 300 nujnih intervencij, še mnogo več je ostalih reševalnih prevozov, nujnih hišnih obiskov ipd. V zadnjih letih imamo od 20 do 37.5% uspešnost pri oživljanju, kar nas uvršča med najuspešnejše enote NMP v državi na tem področju,“ je v pripombe in dopolnila predloga Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči za Občino Tržič zapisal prim. dr. Iztok Tomazin,direktor Zdravstvenega doma Tržič in vodja službe NMP v ZD Tržič.

 

S tržiškim županom izpostavljata osem točk, med drugim da naj NMP v tržiški občini ostane v organizaciji, izvedbi in na lokaciji Zdravstvenega doma Tržič, da se NMP v občini izvaja v enaki kadrovski zasedbi kot doslej in naj se optimalno ohrani dežurstvo zdravnika 24 ur dnevno. V primeru racionalizacije je skrajna meja, da je občina Tržič brez zdravnika 7 nočnih ur, ko je najmanjša potreba po nujnih intervencijah in zdravniški oskrbi. Prav tako izražata nujno potrebo po vozilu urgentnega zdravnika, ki omogoča takojšen dostop do pacienta na terenu. ZD Tržič naj ohrani tudi status usposobljenega izvajalca NMP in dežurstev na prireditvah (celoten spisek je v priponki).

 

Dobrega zdravstvenega doma z dežurno službo ne damo. Razmislek nas vseh je enoten in usklajen. Pritrjujem ministrstvu, da je nekaj sprememb dobrih in potrebnih, denimo enotni dispečerski centri, hitra oskrba na enem mestu v urgentnih centrih. Prav nobene potrebe pa ni, da službo slabimo v krajih, ki so več kot deset minut oddaljeni od urgentnega ali satelitskega urgentnega centra. Kjer sistem na periferiji deluje, ga ne rušimo, v okolici večjih mest pa ga nadgradimo,“ vidi kompromisno rešitev župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Priloge:
PDF
pripombeobcineinzdtrzicnapredlogpravilnikanmp52015.pdf
41515_pripombeobcineinzdtrzicnapredlogpravilnikanmp52015.pdf (283,73 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2016
Danes ni dogodkov.
12.12.2016 | Družabni dogodki
Dobrodelna dražba prazničnih slaščic
15.12.2016 | Kultura
Predavanje YOSEMITE
16.12.2016 | Družabni dogodki
ŽIVE JASLICE 2016
12.12.2016 | Družabni dogodki
Dobrodelna dražba prazničnih slaščic
13.12.2016 | Kultura
Kulturni večer z igralcem PAVLETOM RAVNOHRIBOM
15.12.2016 | Kultura
Predavanje YOSEMITE
16.12.2016 | Družabni dogodki
ŽIVE JASLICE 2016
17.12.2016 | Družabni dogodki
Dogodki v veselem decembru za najmljaše in najstarejše krajane

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo