Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Popoldne bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Kovorju dan odprtih vrat večnamenske ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.09.2014      12:00
A A

V Kovorju dan odprtih vrat večnamenske dvorane


Konec maja sta v prostorih Občine Tržič župan mag. Borut Sajovic in direktor podjetja As-Primus g. Boris Hribar podpisala pogodbo o sofinanciranju naložbe v eni večjih krajevnih skupnosti v občini, KS Kovor. Gre za investicijo v izgradnjo večnamenske zgradbe skupnega pomena. Obstoječo stavbo, v kateri delujeta KS Kovor in Prostovoljno gasilsko društvo Kovor bodo dogradili tako, da bo kot večnamenski objekt skupnega pomena služil prepoznanim potrebam različnih skupin prebivalcev. Teh je v Kovorju okrog 1500, krajani pa do sedaj niso imeli primernega prostora, ki bi služil kot večnamensko družbeno, kulturno in upravno središče v kraju in kjer bi se srečevale in ustvarjale različne generacije krajanov Kovorja.


Večnamenska dvorana v Kovorju je pod streho
Večnamenska dvorana v Kovorju je pod streho
Deli:

Prva priložnost za prijetno popoldansko druženje krajank in krajanov KS Kovor bo že ta petek, 26. septembra, od 16. ure dalje, ko bo dan odprtih vrat večnamenske dvorane v Kovorju.
Prizadevni gradbinci (izvajalci AS Primus) bodo pripravili možnost varnega in nadzorovanega ogleda gradbišča v celoti pod vodstvom glavnega delovodja in nadzornika. Člani Lovske družina Dobrča bodo pokazali svoje nove prostore v Zadružnem domu, obenem bo možen ogled novih parkirnih prostorov in celotna obnova Zadružnega doma s Trgovino Kovor. Na novo asfaltiranem dvorišču in parkirišču pred gasilnim domom se bodo obiskovalci brezplačno okrepčali z lovskim golažem, pivom ali sokom. Zaigrala bo tudi Vaška godba. Med krajšim kulturnim programom bosta potek in zaključek gradnje ter načrte za vnaprej na kratko povzela predsednik KS Kovor Franci Smolej in župan mag. Borut Sajovic
V soboto, 27. septembra pa bo v organizaciji KS Leše ob 9. uri organiziran pohod po Roženvenski poti. Zborno mesto je ob 9. uri v Lešah ali ob 9.30 na Hudem pri debelem kostanju.
»Gradnja bogato evropsko sofinanciranega projekta v Kovorju poteka uspešno. Objekt večnamenske dvorane je pod streho, kažejo se obrisi imenitne stavbe, ki je priključena gasilnemu domu. Tu nastaja novo središče vasi, saj smo večnamenski dvorani in kulturnemu domu dodali tudi vaško trgovino, za razliko od drugih krajev, kjer majhne trgovine zapirajo. Zgradili smo nova parkirišča, do svojih modernih prostorov za hladilnico so prišli lovci, na obnovo čaka še otroško igrišče. S tem objektom, ki je med krajani zelo pozitivno sprejet, se vas združuje in povezuje. V Kovorju dobivamo dvorano, ki bo omogočila koristno preživljanje prostega časa otrok in mladine, ponoven zagon športnih, kulturnih, humanitarnih in drugih društev,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Prav zato jutri vse krajanke in krajane Kovorja vabi na dan odprtih vrat večnamenske dvorane, da si ogledajo dosedanje delo na objektu. »Pa tudi da nam svetujejo in predlagajo kako naj prostore opremimo, kaj je potrebno še narediti in nadgraditi, da bodo prostori čim bolje izkoriščeni. Nenazadnje pa so ta srečanja krajanov v Kovorju že tradicija, ki vedno prinesejo koristne zaključke,« še pravi župan.

Eden izmed najpomembnejših razlogov za odločitev za izvedbo investicije je nedvomno možnost evropskega sofinanciranja projekta s katero lovimo zadnjo priložnost v finančni perspektivi 2007-2013, v obstoječi finančni perspektivi namreč evropskih sredstev za izgradnjo večnamenskih vaških kulturnih domov prav gotovo ne bo več moč pridobiti - zato je pomembno, da smo izkoristili to možnost.
Sredstva za financiranje tekočih stroškov upravljanja in vzdrževanja objekta bosta iz lastnih virov zagotavljala KS Kovor in PGD Kovor. Dela bo izvajalo podjetje As – Primus, z deli naj bi zaključili do januarja 2015.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo