Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 5°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 3°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Tudi Vi, gospod Paul Baumann


OBČINSKE

| |
03.11.2014      11:41
A A

Tudi Vi, gospod Paul Baumann


Vabilo na žalno sejo za pokojnim dolgoletnim županom pobratenega mesta Ste Marie aux Mines Paulom Baumannom je vzbudilo tesen občutek minevanja in odstrlo galerijo spominov nanj.


Deli:

Z gospodom Baumanom sem se prvič srečala leta 1968 v Ste Marie aux Minesu, ko smo z mladinsko organizacijo potovali v Pariz in se za dva dni ustavili v pobratenem mestu. Z ženo, gospo Mariano, sta nas pozdravila ob prihodu in se tudi poslovila od nas. S svojo prijaznostjo, odprtostjo in hudomušnostjo sta naredila na nas izjemen vtis. Bili smo zelo presenečeni, ker česar takega nismo bili vajeni. Po tem sva se večkrat srečevala, v Tržiču ali Ste Marie aux Minesu, vedno enako vprašanje: »Kaj je novega v Tržiču?« Ni bilo le vljudnostno vprašanje, pač pa iskreno zanimanje za pobrateno mesto. S svojim izjemnim poznavanjem lokalnih posebnosti je zaznaval probleme, ki so se zgrnili na kraje s klasično industrijo. Pri tem nista bila ne Ste Marie aux Mines ne Tržič izjemi: po povojnem vzcvetu sta začeli počasi usihati.

Po osamosvojitvi je gospod Baumann z zanimanjem spremljal naš prehod v demokracijo. Ob petdeseti obletnici alzaškega sindikata šoferjev in avtomehanikov v Ste Marie aux Minesu  ni bil več župan, prišel pa nas je pozdravit. Bil je kar zagrenjen, ko je omenil, da demokracija ni le dobra ideja, ampak včasih tudi slaba praksa. Čas je potrdil njegove besede.

Zadnjič sva se srečala letos maja v Tržiškem muzeju, ko si je ogledoval smučarsko zbirko. Zdel se mi je nekako odmaknjen, čeprav je bil vesel, da tržiška smučarska tradicija dobi svoje mesto v muzeju. Še vedno je našel pravo besedo za pohvalo in zahvalo, še vedno je bil Tržič zanj drugi dom. Ne bova se več srečevala, ostal pa bo spoštljiv spomin nanj.

 

Zvonka Pretnar

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Tržičan? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Tržičan
Tržičan
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 24
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
05.12.2016 | Šport
Joga v kombinaciji z obrazno jogo
06.12.2016 | Šport
Joga v kombinaciji z obrazno jogo
08.12.2016 | Tečaji in delavnice
Novoletna ustvarjanja
08.12.2016 | Ostalo
Kreativni podjetniški večer
08.12.2016 | Šport
Joga v kombinaciji z obrazno jogo
09.12.2016 | Kultura
Koncert kitarskega ansambla SVARUN
10.12.2016 | Kultura
Menjava domačih daril

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo