Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Zvečer bodo krajevne plohe povsod ponehale. Noč bo večinoma oblačna, le na Primorskem bo deloma jasno. Burja se bo nekoliko okrepila.
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
4°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

TRŽIČU BIJE ŠPORTNO SRCE


ŠPORT, OBČINSKE

| |
25.03.2015      12:57
A A

TRŽIČU BIJE ŠPORTNO SRCE


Na razpis za sofinanciranje letnih programov športa v Občini Tržič, se je prijavilo 27 športnih društev in prav med vsa bo razdeljenih 165.029,21 eur proračunskega denarja. Niso pa ta sredstva edina, ki jih občina namenja športu. V letošnji sezoni je na prostoru balinišča Ravne, kjer se trenutno ureja električni priključek, obratovalo drsališče, do poletja bo zaživel fitness na prostem v Križah, v Skakalnem centru Sebenje, ki dobiva ledeno smučino in kompresor, se bo uredil priklop na kanalizacijo, občina je sofinancirala streho objekta na kegljišču v Tržiču, od rezultatov razpisa Fundacije za šport pa je odvisna gradnja športnega igrišča ob OŠ Tržič.


Deli:

Na javnem podpisu pogodb je bilo slišati zadovoljstvo predstavnikov športnih društev in klubov, pa tudi nekaj predlogov in pripomb, ki jih velja upoštevati pri načrtovanju strategije športa v občini. Pozdravljajo eno odstotni dvig sredstev namenjenih športnim aktivnostim in se zavedajo, da se bodo morala društva tudi na tem področju začeti bolj povezovati in si pomagati pri premagovanju težav.

Težave so raznovrstne, pomembno pa se mi zdi, da jih ljudje razumejo in so jih pripravljeni reševati,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic, ki je vesel nekaterih strateških usmeritev. Tako se v Križah kaže realna lokacija za nogometno igrišče, veliki pa sta tudi želji in potrebi po smučišču v občini. “Prepričan sem, da bomo nadaljevali s takim složnim delom. Tržičani smo veliki športni entuziasti. Tisti, ki se trudijo, pa slej kot prej tudi žanjejo rezultate. Dober primer za to je deskar Žan Košir,” dodaja župan. Zanj so pomembni čisto vsi športi, ki ljudem delajo veselje, krepijo njihovo telo in duha. Ljudje morajo imeti to pravico, da si jih izbirajo sami v skladu s svojimi zmožnostmi.

 

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicodelusportnihdrustev.mp3
38248_izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicodelusportnihdrustev.mp3 (1,86 MB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!