Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
3°C | 15°C
petek, 28.10.2016
3°C | 15°C
sobota, 29.10.2016
2°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
4°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OSNUTEK LOKALNEGA PROGRAMA KULTURE OBČINE ......


KULTURA, OBČINSKE, ZAVODI

| |
03.11.2015      14:58
A A

OSNUTEK LOKALNEGA PROGRAMA KULTURE OBČINE TRŽIČ 2016-2021


Občina Tržič je pripravila osnutek lokalnega programa kulture za obdobje 2016 – 2021 in ga dala v javno razpravo do 30. novembra letos. Program izhaja iz obstoječega položaja kulture v občini, z njim pa se ugotavlja vloga kulture v razvoju lokalne skupnosti ter javni interes zanjo, opredeljuje področja kulture, kjer se zagotavljajo kulturne dobrine kot javne dobrine, načrtuje investicije v javno kulturno infrastrukturo, postavlja cilje in ukrepe kulturne politike ter določi kazalce, po katerih se bo merilo njihovo doseganje.


Deli:

V sredo, 25. 11. 2015 bo ob 16. uri v veliki sejni sobi Občine Tržič organizirana tudi javna predstavitev osnutka dokumenta.

 

Občina Tržič je lokalni program kulture pripravila v sodelovanju z javnimi zavodi, ki izvajajo javno službo na področju kulture oziroma jo nadgrajujejo ter Območno izpostavo Javnega sklada RS za ljubiteljske kulturne dejavnosti in Zvezo kulturnih organizacij Tržič kot nosilcema in predstavnikoma ljubiteljske kulturne dejavnosti. Lokalni program kulture Občine Tržič se navezuje tudi na Nacionalni program za kulturo 2014 - 2017, sprejet novembra 2013.

 

Lokalni program kulture Občine Tržič sledi trem temeljnim načelom kulturne politike: dostopnosti, raznovrstnosti in kakovosti, kot temeljni cilj pa si postavlja večanje dostopnosti kakovostnih kulturnih vsebin.

“Stanje culture se ne more ocenjevati zgolj glede na višino vloženih finančnih sredstev, niti glede na številčnost odziva publike, pač pa predvsem po ustvarjalnosti, domišljiji, vloženem trudu in veselju, vrednotah in združevalni moči, ki so resda težko merljivi kazalci, vendar izražajo enkraten značaj kulture kot usmerjevalke osebne rasti in družbenotvornega elementa,” pravijo snovalci osnutka, ki do konca meseca pričakujejo tudi pisne predloge občank in občanov. 

Priloge:
MS Office Word 2003
28.10.2015_javnarazprava_lpk.doc
50525_28.10.2015_javnarazprava_lpk.doc (822 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!