Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo, megla in nizka oblačnost po nižinah se bosta razkrojili. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
11°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Tržič smo ljudje


OBČINSKE

| |
03.09.2014      9:37
A A

Občina Tržič smo ljudje


"Sledimo zastavljenim ciljem in se veselimo rezultatov skupnega dela. Ob sodelovanju velike večine v občinskem svetu, smo znali odgovoriti na vse ključne izzive, pomembne za življenje vseh ljudi v občini" je v uvodu v predstavitev Občine Tržič v prilogi Moja Gorenjska zapisal župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.


Prispevek o Občini Tržič v Moji Gorenjski
Prispevek o Občini Tržič v Moji Gorenjski
Deli:

Gradili smo infrastrukturo, obnavljali športne in kulturne objekte, v vrtce sprejeli vse otroke, naredili smele korake v razvoju turizma. Kljub gorečemu nasprotovanju nekaterih posameznikov, smo pred mesecem dni ponosno odprli Gorenjsko plažo, ki jo je obiskalo že skoraj deset tisoč ljudi. Kot župan sem aktivno podpiral bogato razvito dejavnost društev. V tem mandatu se nismo zadolžili niti za evro, po črpanju evropskih sredstev pa smo ena najuspešnejših občin v državi. S kohezijskimi sredstvi smo občanom zagotovili pitno vodo za naslednje stoletje.

Ponosen sem na petsto dokončanih projektov, ki smo jih izvedli v kratkem času, prej pa na nekatere čakali desetletja. Mislili smo na vseh trinajst krajevnih skupnosti, vseh štiriintrideset naših krajev in vasi.

Ob vseh projektih nismo nikoli pozabili na človeka, na posameznika.  Zavedamo se, da se brez dobrega sodelovanja s podjetji, javnimi zavodi, krajevnimi skupnostmi in množico pozitivnih občanov, brez povezanosti, odrekanja in tudi prostovoljnega dela, vsega tega ne bi dalo postoriti. Potrebna je široka javna podpora, strokovna ekipa predanih sodelavcev ter veliko osebne trme in odrekanja.

Po tej poti bomo stopali tudi v prihodnje in sledili trendu razvoja in nujnih investicij. Zaključujemo prostorski plan občine, v mestu počasi napredujemo na področju BPT-ja, Gradu Neuhaus smo vdihnili življenje in dušo, lepe fasade še ne, severni priključek za Tržič na Ravnah ima že skoraj vsa soglasja, podobno novo križišče v Podljubelju, v Križah smo pri zaključku idejne ureditve vaškega trga in začetku gradnje travnatega nogometnega igrišča, v Kovorju z evropskim sofinanciranjem širimo Gasilni dom z novo večnamensko dvorano, Bistrica potrebuje novo krožišče, v Lomu je že v projektu cesta do  gorske kmetije Pr' Tič, nad Seničnim začenjamo z gradnjo sodobnega vodnega rezervoarja. Cestno povezavo med Lešami in Brezjami že posodabljamo, v Pristavi čaka na obnovo še pomemben del kanalizacije in pločniki proti Mlaki, Jelendol in Slap potrebujeta novo infrastrukturo, Žiganja vas in Sebenje pa dokončanje športnega igrišča, kolesarsko stezo in pločnik. Na Mlaki še v letošnjem letu začenja graditi uspešno tržiško podjetje.

Že začetega dela, ciljev in načrtov je torej veliko. Volje do dela, optimizma in osebne energije, prav tako. DEJANJA ŠTEJEJO, olajšajo življenje, povezujejo in združujejo. Hvaležen sem za družbo na poti življenja vsem in ponosen na veliko večino, s katero složno gradimo, vsem generacijam in življenju, prijaznejšo Občino Tržič.

 

                                                                                                                   Mag. Borut Sajovic, župan Občine Tržič

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
26.10.2016 | Kultura
Spoznaj samega sebe - osnove homeopatije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo