Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Možna je kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA TRŽIČ IMA SPREJET PRORAČUN ZA LETO ......


OBČINSKE

| |
23.01.2015      14:00
A A

OBČINA TRŽIČ IMA SPREJET PRORAČUN ZA LETO 2015


V četrtek, 22. januarja so se na 3. seji sestali svetnice in svetniki Občine Tržič. Na dnevnem redu so imeli devet točk, med njimi tudi razpravo o proračunu Občine Tržič za leto 2015, ki so ga soglasno sprejeli.


Občina Tržič ima sprejet proračun za leto 2015
Občina Tržič ima sprejet proračun za leto 2015
Deli:

Pred sejo so si svetnice in svetniki v družbi župana Občine Tržič mag. Boruta Sajovica ogledali kompleks Gorenjska plaža, ki je bil namenu predan lani poleti. Ogledali so si del, ki je predviden za gostinski lokal in podzemni del objekta, tako da je bila potem tudi razprava na občinskem svetu lažja. “Lokal na Gorenjski plaži je potreben, vendar pa mora biti manjši in skromnejši. Za ta del je bilo v proračunu pogojno rezerviranih do 130 tisoč evrov, vendar pa bomo investicijo skrbno, previdno in preudarno načrtovali. Prepričan sem, da gostinski lokal v manjšem obsegu lahko odpremo do letošnjega poletja,”pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Po pričakovanju so se najdlje zadržali pri razpravi o proračunu občine, ki bo imel v letošnjem letu na prihodkovni strani 12 mio evrov, na odhodkovni pa 15,9 mio evrov. Med obema branjema smo upoštevali prav vse pobude svetnikov in svetniških skupin. “Zadolževanja ne predvidevamo, razliko bomo pokrili s prenosom likvidnih sredstev iz lanskega leta,” pravi župan mag. Sajovic in dodaja, da so med obema branjema proračuna upoštevali prav vse pobude svetnikov in svetniških skupin. “Proračun za leto 2015 pokriva vse tisto, kar ljudje v Tržiču potrebujejo za življenje, od šol, vrtcev, javnih zavodov, gospodarstva, kulture in športa, pa tudi investicije v ceste. Nadaljevali bomo z obnovo vodne infrastrukture, na področju kulture se nadaljuje obnova paviljona NOB, v nasprotju z ostalimi občinami pa sredstva za šport in kulturo rahlo povečujemo,” zaključuje mag. Borut Sajovic.

Tržiški svetnice in svetniki so se včeraj seznanili še z javnim razpisom o dodelitvi neprofitnih stanovanj v najem, soglasno pa so bili potrjeni tudi vsi občinski odbori in komisije. V tem mandatu bodo delovali nadzorni odbor, odbor za gospodarstvo, odbor za družbene dejavnosti, odbor za okolje in prostor, komisija za proračun in komisija za statut in poslovnik.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanmag.borutsajovic.mp3
35561_izjavazupanmag.borutsajovic.mp3 (1,85 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.2017
Danes ni dogodkov.
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
JOGA NIDRA - jogijsko spanje
02.06.2017 | Družabni dogodki
KONCERT, Tržič mesto dobrih misli in želja
26.05.2017 | Šport
Mavrični tek v objemu barv in zabave
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
JOGA NIDRA - jogijsko spanje
02.06.2017 | Družabni dogodki
KONCERT, Tržič mesto dobrih misli in želja
03.06.2017 | Družabni dogodki
Dobrodelna prireditev v Sebenjah - prestavljeno na 3.6.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo