Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo razmeroma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Možna je kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
petek, 26.05.2017
8°C | 22°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na ustanovni seji so se srečali svetnice in ......


OBČINSKE

| |
24.10.2014      13:13
A A

Na ustanovni seji so se srečali svetnice in svetniki Občine Tržič


Včeraj (23. oktober 2014) so se na prvi, konstitutivni seji sestali občinski svetniki Občine Tržič, na kateri so potrdili že tretji mandat županu mag. Borutu Sajovicu in občinskim svetnikom. Ekipa Boruta Sajovica je v občinskem svetu zastopana z osmimi svetniki, tri manj ima Zagon-Lista Klemena Belharja, tri stranka SDS, po dve svetniški mesti DeSUS in SMC, po en mandat pa Nestrankarska lista Prava pot, Lista za razvoj športa in kulture, NSi in S'm Tržičan. Vizija razvoja Občine Tržič je v mandatnem obdobju 2014 – 2018 usmerjena v nadaljevanje spodbujanja gospodarstva, razvoj turizma in dokončanje izgradnje komunalne infrastrukture.


Deli:

V občinski svet Občine Tržič je izvoljenih 24 članov.

 

Ekipo Boruta Sajovica zastopajo Ana Peharc, Dušan Bodlaj, Marta Bečan, Marjan Špehar, Mojca Čadež, Marjan Veternik in Nataša Meglič. Po odstopu kandidata za župana z mesta občinskega svetnika Boruta Sajovica, bo njegovo mesto zasedel Matej Slapar.

Svetnika z liste SMC – Stranka Mira Cerarja sta Andrej Frelih in Andreja Potočnik.

Z Nestrankarske liste Prava pot je bil v tržiški občinski svet izvoljen Marko Poljanc.

Med petimi svetniki Zagona – Liste Klemena Belharja so županski kandidat Klemen Belhar, Mateja Čadež, Uroš Ribič, Metka Gaberc in Uroš Godnov.

Stranko SDS – Slovensko demokratsko stranko zastopajo Andraž Žitnik, Slavica Mežnar in Đuro Hrkalović.

7,46 % glasov je prejela stranka DESUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije, ki jo v občinskem svetu zastopata Janez Meglič in Marija Mravlje.

Po en mandat pa so prejeli Lista za razvoj športa in kulture, ki jo zastopa Mladen Novković, lista S'm Tržičan, v imenu katere bo občinsko dogajanje spremljal David Ahačič in Nova Slovenija – Krščanski demokrati, ki jo zastopa Marija Lavtar.

 

Občinski svet ima odlične možnosti za dobro sodelovanje in delo, naši programi so precej sorodni in prepričan sem, da bomo našli skupno povezovalno pot, ki bo najbolj uspešna,” je po seji povedal župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Dodaja še, da bo občinski svet na naslednji seji nadaljeval s konstituiranjem stalnih delovnih teles, sprejel bo nov poslovnik, ki ureja delo občinskih svetnic in svetnikov. Pred občinskim praznikom bo potrebno potrditi občinske nagrajence, decembra in januarja pa se bodo tržiški svetnice in svetniki ukvarjali predvsem s sprejetjem občinskega proračuna.

  

Na ustanovni seji občinskega sveta je bila imenovana tudi Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, ki je stalno delovno telo občinskega sveta. Predsedovala ji bo Andreja Potočnik, člani pa so Andraž Žitnik, Klemen Belhar, Marjan Špehar in Dušan Bodlaj. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.2017
Danes ni dogodkov.
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
JOGA NIDRA - jogijsko spanje
02.06.2017 | Družabni dogodki
KONCERT, Tržič mesto dobrih misli in želja
26.05.2017 | Šport
Mavrični tek v objemu barv in zabave
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
JOGA NIDRA - jogijsko spanje
02.06.2017 | Družabni dogodki
KONCERT, Tržič mesto dobrih misli in želja
03.06.2017 | Družabni dogodki
Dobrodelna prireditev v Sebenjah - prestavljeno na 3.6.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo