Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
1°C | 17°C
torek, 01.05.2017
3°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 21°C
petek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V Občini Tržič asfaltirana cesta tudi nad ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.11.2016      13:33
A A

V Občini Tržič asfaltirana cesta tudi nad tisoč metri


Ta konec tedna bosta v Občini Tržič odprtji dveh obnovljenih odsekov cest, ki sta na lepšo in varnejšo podobo čakala dolgih štirideset let. V petek bo slovesno v prostorih Doma krajanov Kovor, kjer bo simbolično odprtje ceste Kovor-Brdo, v soboto pa bodo ob praznovanju farnega dne odprli še cesto Potarje-Tič. Skupna vrednost obeh projektov znaša dobrih 415 tisočakov. Izvajalci so za dokončanje obeh cestnih odsekov potrebovali dobre tri mesece.


Asfaltna cesta vodi tudi v Potarje
Asfaltna cesta vodi tudi v Potarje
Deli:

Najtežji odsek trase med Kovorjem, Brdom in vasjo Ljubno v radovljiški občini v dolžini enega kilometra in širini treh metrov,  je zdaj trajnostno urejen, z urejenim odvodnjavanjem, z asfaltno prevleko, prometno signalizacijo in opremo. »Ceste so se razveselili domačini, krajani, pohodniki, rekreativci, številni kmetje, gozdarski delavci.  Je pa ta cesta tudi pomembna  turistično-rekreativna povezava tržiške in radovljiške občine,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Vrednost celotnega projekta, ki sta ga financirali Občina Tržič in participativno KS Kovor, znaša 129.231,01 evrov.

Več kot štiri desetletja je na obnovo čakala tudi gorska cesta od Potarja do Tiča, ki je najvišja asfaltirana cesta v občini, saj se vije na višino tisoč metrov nad morjem. Pomembna je z vidika olajšanja življenja domačinov, je tudi šolska pot ter gospodarsko pomembna cesta zaradi planin, gospodarjenja z gozdovi in gorsko  kolesarska turistična povezava. Na tem delu trase se je uredila cesta v dolžini 1070 metrov in širini 3 metrov. Zajema asfaltiranje vozišča, namestitev prometne signalizacije in opreme ter ureditev odvodnjavanja. Dela, ki so bila zaradi plazovitega terena izredno zahtevna in je bilo potrebno nekaj tisoč m2 brežin dodatno utrditi z varovalnimi mrežami,  je opravila Gorenjska gradbena družba iz Kranja. Vrednost celotnega projekta znaša 286.202,14 evrov. Država bo Občini Tržič iz naslova sofinanciranja po ZFO iz državnega proračuna namenila 162.277,00 evrov nepovratnih sredstev.


Občina Tržič, Krajevna skupnost Kovor in Župnika Kovor vabijo v petek, 25. novembra 2016, ob 16. uri na odprtje ceste Kovor – Brdo v prostore Doma krajanov Kovor. Župnik Ivan Potrebuješ bo poskrbel za njen blagoslov, slavnostnemu odprtju pa sledi družabno srečanje.


Občina Tržič, Krajevna skupnost Lom pod Storžičem in Župnija Lom pod Storžičem vabijo v soboto, 26. novembra 2016, ob 15.30 na odprtje ceste, ki bo na križišču Pinč-Tič-Strmec, sledi maša v cerkvi sv. Katarine v Lomu, ob 18. uri pa še kulturni program v Domu krajanov Lom.

  

»Čeprav se počasi približuje zima, je na nekaterih gradbiščih v tržiški občini še pestro. Še v letošnjem letu načrtujemo zaključek vsaj dveh projektov. In sicer naselje Duševno-Voh, kjer smo prenovili komunalno infrastrukturo, v Podljubelju pa bomo najpomembnejši tržiški vodni vir Smolekar priklopili na omrežje,« napoveduje tržiški župan mag. Borut Sajovic.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaobodrptjudvehodsekovcest.mp3
75520_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicaobodrptjudvehodsekovcest.mp3 (1,36 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo