Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 02.03.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah bo proti jutru nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem okoli 4 stopinje.
-2°C | 15°C
petek, 03.03.2017
4°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 14°C
nedelja, 05.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 1.3.2017 ob 18h
Predvsem v južnih in zahodnih Julijcih je velika nevarnost snežnih plazov (4. stopnja).
-2°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE ZA SEDMOŠOLCE Z ......


UMETNOST

| |
04.06.2015      11:16
A A

ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE ZA SEDMOŠOLCE Z RAPERJEM ZLATKOM


V torek, 19. maja, je bilo v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja zopet živahno. Sedmošolci in ostali pridni bralci mladinske bralne značke so se zbrali v knjižnici, da bi prisluhnili raperju Zlatku (Čordiću).


Zlatko se je fotografiral z varovanci Varstveno-delovnega centra Tržič
Zlatko se je fotografiral z varovanci Varstveno-delovnega centra Tržič
Deli:

Če so od Zlatka pričakovali koncert, so se pošteno zmotili. »Moje pesmi si lahko zavrtite sami doma, jaz pa sem danes tu, da vam povem vse, kar vas zanima o meni, moji glasbi itd.,« je dejal Zlatko. Na začetku plašna vprašanja mlade publike so postajala vse glasnejša, tako da se je bilo na koncu težko raziti. Izvedeli smo več o njegovem odraščanju na Fužinah, o njegovih glasbenih začetkih, delu in družini. S primerom nam je pokazal, kako nastane skladba. Kaj nastane prej, besedilo ali beat, pa je odvisno od razpoloženja.

 

Čeprav Zlatko pravi, da ne mara tatvin, je sam vseeno nekoč v knjižnici ukradel sonete Williama Shakespeara, med njimi pa našel odlomek iz Romea in Julije, ki mu je postal nekakšen življenjski moto: »To, čemur roža pravimo, dišalo bi prav tako lepo z imenom drugim …«

 

Spoznali smo tudi mladega raperja iz Osnovne šole Tržič. Na Zlatkovo prošnjo nam je predstavil delček svojega ustvarjanja.

 

V času Zlatkovega obiska so nas obiskali tudi varovanci Varstveno delovnega centra Tržič, s katerimi se je Zlatko z veseljem pogovoril in se z njimi fotografiral. Prav tako se je slikal in pogovoril tudi z mladimi bralci, ki so ob koncu pristopili k njemu.

 

Dobra ura je minila kot bi mignil. Zlatko, vse dobro na vseh poteh, mladim bralcem pa želimo obilo odličnega branja, ki ga lahko najdete tudi v naši knjižnici.

 

Sabina Šolar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo