Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

VABILO NA OGLED DVEH IZJEMNIH STALNIH ......


KULTURA, TURIZEM, ZAVODI, VERSKE

| |
28.10.2014      14:19
A A

VABILO NA OGLED DVEH IZJEMNIH STALNIH RAZSTAV V TRŽIŠKI MUZEJ


Tržiški muzej letos praznuje 50. letnico obstoja. V počastitev tega jubileja je v Pollakovi kajži, v osrednjih muzejskih prostorih, na sedežu muzeja, v petih razstavnih prostorih prvo nedeljo v septembru odprla vrata nova stalna postavitev čevljarske zbirke. Ta predstavlja izjemno tradicijo tržiškega čevljarstva, ki je dajalo zaslužek na tisoče Tržičanom, predstavlja vpogled v staro rokodelsko izdelavo obutve in industrijsko proizvodnjo Peka ter njune rezultate, ki so se kazali v obutveni kulturi Tržičanov in drugih Slovencev.


Prenovljena razstava čevljarske zbirke Tržiški šuštarji
Prenovljena razstava čevljarske zbirke Tržiški šuštarji
Deli:

Že konec aprila pa so se v Tržiškem muzeju odprla vrata Slovenskega smučarskega muzeja, ki v svoji stalni postavitvi predstavlja razvoj smučanja od njegovih prvih omemb do sodobnosti. V dveh večjih prostorih je razstavljenih prek sto predmetov, med njimi nekaj manj kot petdeset smuči, med katerimi najdemo tudi primerke s konca 19. stoletja; ob tem je predstavljeno izdelovanje smuči, razvoj smučarskih vezi, obutve in druge opreme. Razstavo dopolnjujejo številne fotografije, ki pričajo o tradiciji, ki se je razvijala v svetu in na Slovenskem.

 

 Vabimo vas, da si ogledate prenovljeno razstavo čevljarske zbirke Tržiški šuštarji, na ogled so postavljene tudi usnjarska, kolarska, tekstilna, barvarska in oglarska zbirka. Vredno ogleda je tudi Slovenski smučarski muzej, ki slikovito prikazuje zgodovino smučanja in razvoj smuči na Slovenskem.

 

Tržiški muzej je odprt od torka do nedelje med 10. in 18. uro. Muzej je za praznike zaprt, razen za slovenski kulturni praznik, 8. februarja. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo