Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V okviru praznovanja 50. letnice pobratenja ......


KULTURA, DOGODKI

| |
07.06.2016      10:04
A A

V okviru praznovanja 50. letnice pobratenja mest, ki ju veže vojna zgodba JAPONSKI UMETNIK RAZSTAVLJA V PAVILJONU NOB V TRŽIČU


V Paviljonu NOB v Tržiču bo v četrtek, 9. junija 2016 odprtje izjemne kiparske razstave japonskega umetnika Seijija Kimota. Kipar in slikar japonskega porekla je študiral notranjo opremo in zen slikarstvo v Osaki, v zadnjem času pa se vse bolj posveča kiparstvu. Kot otroka so ga zaznamovale grozote druge svetovne vojne, njegovi kipi, ki jih že leta ustvarja, so posvečeni žrtvam taborišč. Uprizarjajo razmerja med močjo in nemočjo, med nasiljem in žrtvami, med smrtjo in voljo do preživetja.


Deli:

»Njegovi kipi so posvečeni žrtvam koncentracijskih taborišč v Evropi, za posamezna izmed njih je izdelal kipe, ki tvorijo skupno razstavo. Razstava Moč in nemoč že več let potuje po nekdanjih koncentracijskih taboriščih. Nazadnje je razstavljal v spominskem parku Natzweiler Struthof, kjer je bilo med vojno edino koncentracijsko taborišče v Franciji. Pred kratkim pa je umetnik izdelal tudi dva kipa za taborišče Ljubelj sever in Ljubelj jug, ki je edino v Sloveniji, kjer so še ohranjeni ostanki nekdanjega taboriščnega prostora. Ob 71. obletnici njegove osvoboditve smo počaščeni, da razstavo gostimo v Tržiču,« pravi Jana Babšek, direktorica Tržiškega muzeja.

 

Kipi Seijija Kimota po njenih besedah presenečajo s svojo izpovednostjo, močjo, presunljivostjo in preko kiparskega jezika odpirajo najtežje in najpomembnejše teme.  

 

Odprtje razstave Moč in nemoč Seijija Kimota, ki jo pripravlja Tržiški muzej s podporo Občine Tržič, Ministrstva za kulturo RS in Ministrstva za kulturo nemškega Posarja bo v četrtek, 9. junija 2016, ob 17. uri v Galeriji Paviljona NOB v Tržiču. Razstava bo na ogled do 10. julija letos.

 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavajanebabsekdirektoricetrziskegamuzeja.mp3
65026_izjavajanebabsekdirektoricetrziskegamuzeja.mp3 (1,26 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo