Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Do večera se bo razjasnilo tudi v zahodni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja.
-5°C | 14°C
torek, 28.03.2017
-2°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V OBNOVLJENI DVORANI NA BALOSU O PLESNI ......


KULTURA, OBČINSKE, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
08.10.2015      11:31
A A

V OBNOVLJENI DVORANI NA BALOSU O PLESNI KULTURI TRŽIČANOV


Med objekte, ki so bili v Občini Tržič med minulimi poletnimi počitnicami deležni temeljite obnove, sodi tudi večnamenska telovadnica na Balosu. V njej so obnovljene stene, stropi in tlaki. Montirane so nove luči in projektor, radiatorji, elektro inštalacija. Občina je za obnovitvena dela namenila 25.162,00 evrov z DDV. Župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic, bo prenovljeno dvorano na Balosu 4, simbolično predal v uporabo FS Karavanke, Plesnemu klubu Leyli, Knjižnici dr. Toneta Pretnarja in drugim uporabnikom v torek, 13. oktobra 2015, ob 19. uri. Ob tej priložnosti FS Karavanke pripravljajo predstavitev plesne kulture Tržičanov.


Vabilo
Vabilo
Deli:

»V večnamenski telovadnici, ki je v najemu in v uporabi Folklorne skupine Karavanke,  bo odslej omogočeno boljše delo folklornikom, dvorana pa bo na voljo tudi za večje in bolje obiskane prireditve, ki jih pripravlja tržiška knjižnica,« pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Nekaj besed o projektu:

Članica KD Folklorne skupine Karavanke, Pija JAPELJ, je naredila raz­iskavo o plesni kulturi Tržičanov. Namen raziskave je bil izvedeti še kaj več o plesnih navadah Tržičanov v pre­teklosti. Ples je pomemben dejavnik katerekoli družbe, zato so pri Folklorni skupini želeli izkoristiti to priložnost in raziskali temo na območju domačega kraja. V raziskavo so vključili starejše občane Tržiča, ki so razkrili plesne skrivnosti preteklosti. Pridobili so informacije o tem, kako so plesali včasih, ali so bili aktivni v kakšnih plesnih dru­štvih, kdaj niso smeli plesati in tudi, kako se je v Tržiču ples skozi čas razvijal. Pri projektu sta sodelovala tudi dr. Bojan Knific, ki je strokovnjak na omenjenem področju, in Saša Meglič, sedanja umetniška vodja Folklorne skupine Karavanke in strokovna spremljevalka otroških folklornih skupin. Teoretični del bodo s praktičnim popestrili tudi plesalci Folklorne skupine Karavanke. Z raziskavo in končnim predavanjem želimo Tržičane spomniti na to, da sta tudi zgodovina in razvoj plesa zelo pomembna za kulturni razvoj mesta. Poezijo domačih avtorjev bo interpretirala Maja Tekavec.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo