Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
1°C | 17°C
torek, 01.05.2017
3°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 21°C
petek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

S KULTURO JE MESTO BOLJ PESTRO


KULTURA, OBČINSKE

| |
26.03.2015      15:01
A A

S KULTURO JE MESTO BOLJ PESTRO


V razpisu za sofinanciranje ljubiteljskih kulturnih dejavnosti v Občini Tržič, je v občinskem proračunu za leto 2015 namenjenih skoraj 64.000 eurov. Do njih je upravičena Zveza kulturnih organizacij Tržič in 16 društev, ki se ukvarjajo z glasbeno, folklorno, plesno, gledališko, literarno, likovno dejavnostjo, fotografsko, filmsko in video dejavnostjo, multimedijsko ali založniško dejavnostostjo in drugimi vsebinami s področja kulture, ki dobljena sredstva opravičujejo z dobrim in kvalitetnim delom.


Deli:

“V Zvezi kulturnih organizacij Tržič, ki ima včlanjenih 16 društev se veliko dela,” kulturnike pohvali župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. “Statistitka kaže, da je več kot 750 občank in občanov vključenih v kulturo v našem mestu, kar je izjemna številka. Zad njih pet let se število društev povečuje za eno ali dve na leto,” še pravi župan.

Prostorov za izvajanje kulturnih dejavnosti je v Tržiču dovolj. Letos so se odprla še vrata večnamenske dvorane v Kovorju, s pravim gledališkim odrom, reflektorji in vso drugo potrebno tehnično opremo. S pomočjo sredstev švicarskega  mehanizma pa se po izboru izvajalca začne obnova kulturnega hrama in spomeniško zaščitenega Paviljona NOB.

Za razliko od večine drugih občin v Sloveniji, so dodeljena sredstva občinskega proračuna za kulturo in šport v Tržiču v letu 2015 višja za 1% glede na izhodiščno leto 2014. Dodatnih 8.000 eur bo namenjenih za sofinanciranje materialnih stroškov društev prijavljenih na razpis za sofinanciranje ljubiteljskih kulturnih dejavnosti. V  začetku aprila bo Občina Tržič objavila tudi razpis za sofinanciranje prireditev s področja kulture, športa ali turistične promocije ter tako še dodatno popestrila dogajanje v mestu.


Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicodelukulturnikov.mp3
38337_izjavazupanobcinetrzicmag.borutsajovicodelukulturnikov.mp3 (1,44 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo