Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
4°C | 20°C
torek, 25.10.2016
10°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KNJIŽNICA SEPTEMBRA MED NAMI


KULTURA, DOGODKI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
29.08.2014      13:06
A A

KNJIŽNICA SEPTEMBRA MED NAMIDeli:

Mesec september v koledarju velja za nekakšno prelomnico. Končujejo se poletni dopusti, začenja se novo šolsko leto.

Tudi v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja se s tem datumom vračamo na redni obratovalni čas knjižnice, to je vsak dan od ponedeljka do petka od 9. do 18. ure, ob sobotah pa od 8. do 13. ure. Na teren se vsak prvi in tretji teden v mesecu zopet odpravlja potujoča knjižnica – bibliobus.

Tekom poletja smo zavihali rokave, da bo ponudba knjižnice v septembru, poleg izposoje knjig, obogatena s kar nekaj prireditvami, med katerimi se bo našlo nekaj za vsakogar.

Drugi teden septembra se bo v knjižnici odvijal računalniški tečaj za starejše ABC računalništva, kjer se boste vedoželjni novih znanj učili osnov računalništva, rokovanja z miško, brskanja po spletu, tisti, ki pa osnove že poznate, boste svoje znanje še poglobili. V istem tednu bo predavanje  VADBA JOGE. Društvo Joga v vsakdanjem življenju Kranj že vrsto let organizira vadbo joge v Tržiču. Nekaj o tej starodavni in avtentični disciplini telesa, uma in duše ter kako lahko z njo aktivno vplivate na svoje zdravje, počutje in kakovost življenja, boste izvedeli od učiteljev joge iz društva.

V tem tednu na častnem sprejemu pričakujemo tudi LETOŠNJEGA PRETNARJEVEGA NAGRAJENCA, ki v duhu svetovljana dr. Toneta Pretnarja širi slovenski jezik in slovensko književnost med narodi v Evropi in po svetu.

V tretjem tednu se nam bo na predstavitvi knjige  OGENJ, RIT IN KAČE NISO ZA IGRAČE pridružila pisateljica in novinarka, avtorica odmevnega bloga in tudi številnih knjižnih del za odrasle in mladino, Milena Miklavčič. Z domačinom Dejanom Legatom pa bomo Prekolesarili Slovenijo z nasmehom.

Zadnji teden v mesecu bodo na jesenskih Besedarijah - literarnem večeru članov DU Tržič- svoja prozna dela predstavili Breda Bedina, Henrik Dovžan, Fina Ležaja in Marija Maršič, Lojzka Bohinc pa foto kolaže. JESEN JE SEN RAZKOŠJA.

Teden bomo zaključili s predavanjem RAK NA DOJKAH IN PREGLEDOVANJE DOJK, predavala bo izkušena diplomirana medicinska sestra MAJDA ŠMIT.

Nismo pozabili niti na najmlajše; z drugo polovico meseca septembra se ob četrtkih ob 17. uri zopet začnejo potovanja v pravljični svet z URO PRAVLJIC.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNICA DR.TONETA PRETNARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
24.10.201 | Kultura
Po poteh kulturne dediščine
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
26.10.2016 | Kultura
Spoznaj samega sebe - osnove homeopatije

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo