Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
1°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-5°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-3°C | 15°C
torek, 28.02.2017
2°C | 15°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izid nove zgoščenke ljudskih pesmi


KULTURA

| |
12.06.2014      23:10
A A

Izid nove zgoščenke ljudskih pesmi


Izšla je zgoščenka pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž Kulturnega društva JERBAS z naslovom Ljuba moja, pojdi z mano.


Deli:

Zgoščenka prinaša prikupen in mladosten dih tistim ljudskim pesmim in vižam, za katere se pogosto zdi, da so stvar preteklosti in da so neživljenjske za današnji svet. Na zgoščenki je mogoče slišati ljudske pesmi in viže v solistični in skupinski izvedbi, pri čemer je mogoče opaziti tako stare načine petja kot tudi slog in posebnost godčevstva. Zgoščenka s 36 pesmimi in vižami pomembno prispeva k poznavanju in razumevanju glasbe preteklosti in sodobnosti.

 

Kot pričajo številne knjige in druge publikacije ter arhivsko gradivo, je ljudska pesem spremljala pomembne dogodke človekovega osebnega življenja, bila je del praznikov koledarskega kroga in drugih – tudi povsem vsakdanjih priložnosti. Posebni pa so bili tudi načini petja, zato se pevcem zdi pomembno, da ohranjajo vsaj del teh posebnosti – med drugim večglasno petje brez predhodne intonacije, kar je namreč ena izmed pomembnih značilnosti ljudskega petja na Slovenskem.

V njihovi izvedbi je mogoče začutiti del preteklosti in del sodobnosti, veliko mladostnega žara in dobršno mero prijateljskega vzdušja.

 

Po promocijski ceni jo v mesecu juniju dobite pri članih Kulturnega društva Jerbas, v Turistično promocijskem in informacijskem centru Tržič ali v pisarni OI JSKD na Cankarjevi 1.

 

Na voljo bo tudi na sredinem koncertu (18. junij ob 20. uri) v Domu krajanov na Brezjah pri Tržiču v okviru Tedna ljubiteljske kulture.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZKO TRŽIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ZKO TRŽIČ
ZKO TRŽIČ
CANKARJEVA CESTA 001
Tel:(04) 592 46 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo