Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
-3°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 22°C
petek, 31.03.2017
5°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
2°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Harmonična lepota čapelj in krajine Davida ......


KULTURA

| |
28.05.2014      7:45
A A

Harmonična lepota čapelj in krajine Davida Premrla


V Galerij Atrij Občine Tržič je na ogled samostojna razstava diplomiranega slikarja Davida Premrla iz Tržiča z naslovom Harmonična lepota čapelj in krajine. Rdeča nit razstave je ikonografska motivika čapelj in krajine, ki so v zadnjem letu najbolj pogost motiv Premrlovega likovnega ustvarjanja.


David Premrl
David Premrl
Deli:

Ime Davida Premrla se je v dveh desetletjih plodnega ustvarjanja dobro uveljavilo v tržiškem okolju. Od leta 1998, ko je diplomiral na Visoki šoli za slikanje in risanje v Ljubljani pri prof. Mladenu Jernejcu, z likovnimi predstavitvami sproti nakazuje razvoj in napredek svojega dela.

 

Slikarski ciklus čapelj in krajin, izveden v tehnikah akrilnega in oljnega slikarstva ter tempere, nam razkriva subtilno likovno govorico, ki z barvno harmonijo ter igro svetlobe in sence omogoča gledalcu posebne estetske izkušnje in doživetja.


Krajina oziroma narava ostaja človeku nujen spremljevalec na življenjski poti, je živ in ves čas spreminjajoči se prostor. Davidu Premrlu je vse to in še mnogo več, predstavlja mu možnost za novo, likovno izražanje. Krajino predstavi kot bivanjski prostor za ptice, čaplje, ki z njim sobivajo in jim predstavljajo osnovni prostor za gibanje - letenje.

 

Na razstavi je mogoče videti čaplje, ki so interpretirane na različne načine, Premrl jih upodablja samostojno, čaplji v paru ali pa nastopa cela jata čapelj; upodobljene so tako pri vzletanju, pristajanju kot pri dvorjenju.

Premrlove slike nam prikazujejo umetnika kot senzibilnega esteta, ki mu uspe pričarati harmonično lepoto krajine in čapelj.

 

Razstava, vredna ogleda, je podaljšana do ponedeljka, 9. 6. 2014. Razstavo si lahko ogledate v Galeriji Atrij Občine Tržič od ponedeljka do petka med 9. in 16. uro. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TRŽIŠKI MUZEJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TRŽIŠKI MUZEJ
TRŽIŠKI MUZEJ
MUZEJSKA ULICA 11
Tel:(04) 531 55 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
01.04.2017 | Družabni dogodki
Vaški sejem v Sebenjah

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo