Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo delno razjasnilo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
-2°C | 12°C
torek, 28.02.2017
3°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
1°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 16°C
petek, 03.03.2017
-2°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Arne Hodalič v Galeriji Atrij Občine Tržič...


KULTURA

| |
11.06.2014      8:27
A A

Arne Hodalič v Galeriji Atrij Občine Tržič


V Galeriji Atrij Občine Tržič predstavljamo izjemne fotografije slovenskega fotografa Arneja Hodaliča. Arne Hodalič, po izobrazbi biolog, po poklicu pa marsikaj - popotnik, novinar in potapljač, je prepotoval skoraj ves svet, sodeloval pri številnih fotoreportažah v tujini in doma, bil priča mnogim zgodbam, ki jih je objavljal v pomembnejših svetovnih revijah.


Arne Hodalič
Arne Hodalič
Deli:

Razstava Zgodbe iz Indije je razstava barvnih in črno-belih fotografij, ki jih je Arne Hodalič posnel med letoma 1988 in 2013 na potovanjih po Indiji, pri čemer je v teh petindvajsetih letih ustvaril serijo fotografij s prizori indijskih ljudi ter njihovega vsakdanjega življenja. 

Razstava je bila lansko leto premierno predstavljena na Ljubljanskem gradu z naslovom Arne Hodalič, Njegovih petindvajset let Indije, v Galeriji Atrij Občine Tržič pa se obiskovalčevo oko lahko ustavi ob izbranih fotografijah Zgodbe iz IndijeTako je v fotografski objektiv ujel podobe indijskih ulic, ljudi pri popolnoma običajnih opravilih, pri izpovedovanju blagoslovih molitev, podobe obredov ter templjev ob sveti reki Ganges.

Sama razstava ni kronološko zasnovana, in težko bi določili časovno ločnico med prvimi in zadnjimi posnetki, vsekakor pa kažejo Arneja Hodaliča kot izjemnega fotografa, ki z neizmerno vztrajnostjo dokumentira, beleži podobe Indije z drugačnega, njemu lastnega zornega kota. Torej nam prek svoje fotografije ohranja svet tako lepe, všečne Indije, ki nas prevzame, očara, kot tudi tiste, ki so bolj reportažne, ko dokumentira konkretne dogodke, vezane na točno določen trenutek in situacijo. 


Vljudno vabljeni na odprtje razstave in pogovor z avtorjem, ki bo v četrtek, 12. 6. 2014, ob 18. uri. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TRŽIŠKI MUZEJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TRŽIŠKI MUZEJ
TRŽIŠKI MUZEJ
MUZEJSKA ULICA 11
Tel:(04) 531 55 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo