Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Danes bo povečini sončno. Zjutraj bo ponekod v severni in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost, ki bo dopoldne razpadla. Popoldne bo oblačnost od zahoda pričela naraščati. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
4°C | 19°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
3°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
4°C | 19°C
petek, 05.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 1.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Občina Tržič prejemnica plakete Zlati kamen ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, DOGODKI

| |
24.03.2016      13:15
A A

Občina Tržič prejemnica plakete Zlati kamen za razvojni prodor 2016


V sredo, 23. marca je bila V Festivalni dvorani v Ljubljani 10. Srečanje županov in občin Slovenije s slavnostno podelitvijo priznanj Zlati kamen 2016, razvojno najbolj prodornim občinam. Med nominiranimi občinami zahodne Slovenije je bila poleg občin Brda in Nova Gorica tudi Občina Tržič.


Deli:

Občina Tržič z 14.932 prebivalci in slabih šestnajst milijonov težkim proračunom, je navdušila z novo razvojno strategijo, ki se močno naslanja na tradicijo in prek tega izhaja iz identitete kraja. Po besedah ocenjevalcev strategija sodi med bolj ambiciozne občinske strategije pri nas. Opažene so bile tudi dobre vrednosti pri vseh kazalnikih na področju okolja. Za najbolj prodorno občino te regije je bila sicer razglašena Nova Gorica, prejemnica Zlatega kamna 2016 pa je prestolnica Ljubljana.

 

Občinam Nova Gorica, Brda, Ljubljana, Domžale, Črnomelj, Velenje, Radlje ob Dravi, Žalec, Ptuj, Gornja Radgona in Maribor, se je v izboru dvanajstih zmagovalk Zlatega kamna pridružila tudi naša občina, ki ima pred seboj velike razvojne izzive z novo strategijo, ki je usmerjena v kakovost življenja in v pestrost različnih oblik turistične ponudbe. V njej lahko zasledimo tri vsebinske podarke. Prvi, ki ga uresničujemo s poudarjeno skrbjo za kulturno dediščino, se naslanja na tradicijo. Druga smernica je poudarjena skrb za trajnostni razvoj, energetska samozadostnost in razvoj ekološkega kmetovanja. Tretji poudarek pa je namenjen skrbi za socialno vzdržen razvoj.

 

Zlati kamen je sistem aktivnosti, ki merijo, ocenjujejo in spodbujajo razvoj na lokalni ravni. Priznanje pa dobra spodbuda, da bomo v občini sledili viziji: “Tržič bo postalo najprijetnejše mesto v Sloveniji”.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.05.2017
Danes ni dogodkov.
09.05.2017 | Turizem
SVETLOBA, UJETA V KAMEN

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo