Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

49. Šuštarska nedelja


Turizem
 | 
04.09.2016, 7:00 - 19:00
A A

49. Šuštarska nedelja


Kje: TRŽIČ, \"Šuštarski plac\", Trg svobode 18, 4290 Tržič
Kdaj: 04.09.2016, 7:00 - 19:00
Organizator: 

Turistično društvo Tržič

Na angelsko nedeljo, prvo nedeljo v septembru, tržiške ulice oživijo in v mesto pod Karavankami privabijo veliko obiskovalcev. Šuštarska nedelja se je razvila iz tržiških sejmov. Tržič je leta 1492 dobil trške pravice za prodajo vina, živine in železnih izdelkov. Tako so se v mestu tedensko in tudi letno vrstili sejmi, med katerimi je bil najpomembnejši sejem kmečkih izdelkov na angelsko nedeljo.


Šuštarska nedelja že dolgo ni več samo semenj, temveč mesto obrti, nakupov, športa, zabave, nagradnih iger, izobraževanja in veselja, vse v duhu preživeti dan prijetno in koristno. Največ obiskovalcev privabijo ugodni sejemski nakupi. Na stojnicah je mogoče kupiti marsikaj, med njimi največ pozornosti pritegne ponudba obutve po ugodnih cenah. Svojo dejavnost predstavijo obrtniki in društva. S tradicijo Šuštarske nedelje je povezana šega »frejšpreh´nga«. Včasih so ravno na angelsko nedeljo v Tržiču sprejemali čevljarske vajence med pomočnike.

Spremljevalni program Šuštarske nedelje je pester. Galerije in muzeji odprejo vrata in pokažejo svoje zbirke, na prireditvenih odrih se nastopi glasbenikov, plesalcev in športnikov vrstijo ves dan. Najmlajši in malo manj mladi spoznavajo tradicijo čevljarstva in obrti, se zabavajo v luna parku in preizkušajo srečo v nagradnih igrah.


Lačni in žejni na gostinskih stojnicah izbirajo med slovenskimi kulinaričnimi specialitetami. S tradicijo šuštarskega sejma pa je povezano tudi kuhanje tržiških bržol. Pod okriljem Šuštarske nedelje poteka Festival tržiških bržol, ki skrbi za promocijo te znamenite tržiške jedi. Prijavljene ekipe se pomerijo v tekmovanju kuhanja bržol na odprtem ognju. Bržol za pokušino pa je dovolj tudi za vse obiskovalce!

Vsako leto se organizatorji potrudimo, da obiskovalci v Tržiču preživijo lep dan.
Obiščite nas 4. septembra na 49. Šuštarski nedelji!

Prijavnice in cenik - 49. Šuštarska nedelja: http://www.trzic.info/prijavnice-in-cenik/
Prijavnica - 8. Festival tržiških bržol: http://www.trzic.info/8-festival-trziskih-brzol/
Cenik oglaševanja - Šuštarske novice: http://www.trzic.info/wp-content/uploads/2016/07/CENIK-z-navodili-49-Sustarske-novice.pdfLokacija: TRŽIČ
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!