Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
1°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
2°C | 15°C
torek, 28.02.2017
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V SKLOPU PROJEKT SIMBIOZA GIBA OBČINO ......


DOGODKI

| |
06.10.2015      22:33
A A

V SKLOPU PROJEKT SIMBIOZA GIBA OBČINO TREBNJE OBISKALA TUDI BRIGITA BUKOVEC


Poleg pestrega petkovega popoldneva je bilo v sklopu že omenjenega projekta Simbioza Giba pestro tudi petkovo dopoldne. Obiskala nas je namreč znana slovenska atletinja, državna rekorderka v teku na 100 m z oviram, gospa Brigita Bukovec. Vrhunsko športnico smo poleg župana, Alojzija Kastelica, direktorja občinske uprave, Janeza Pirca in nekaterih uslužbencev OU, na občini sprejeli še Dejan Smuk, predsednik Športne zveze občin Trebnje in Mirna, Mitja Svet, član slovenske veteranske atletske reprezentance ter Alan Štritof, občinski koordinator projekta Simbioza Giba iz Kluba borilnih veščin Fearless Fighters.


Deli:
Brigita je povedala, da Trebnje z okolico zelo dobro pozna, saj tukaj živijo nekateri njeni družinski člani ter dodala, da se sem vedno rada vrača. Po sproščenem klepetu na občini smo se odpravili v DSO Trebnje, kjer nas je pričakala Mateja Vidmar z ekipo. Takoj smo začeli z jutranjo telovadbo skupaj z uporabniki doma, ki jo je s terapevtkama iz DSO vodila tudi Brigita. Telovadba je trajala slabo uro in priznati moramo, da smo se kar dobro utrudili.

Po obisku DSO-ja pa smo odšli na sprejem na OŠ Veliki Gaber, kjer so nas, še posebej pa Brigito, vsi učenci in učitelji pričakali z glasnim aplavzom in vzkliki. Kratek program je obsegal uvodni pozdrav ravnateljice šole, mag. Barbare Brezigar, športno delo na OŠ Veliki Gaber nam je predstavil učitelj športne vzgoje Marko Mežnaršič, nekaj besed o nameri Športne zveze TIM, Občine in KS Trebnje glede ustanovitve in razvoja atletskega kluba v Trebnjem pa je dodal še atletski trener Mitja Svet in razodel, da bo ravno on v prihodnje vodil krožek in treninge atletike v Trebnjem v sodelovanju z AK Novo mesto.

Za vmesno glasbeno popestritev je poskrbel harmonikaš Simon Ceglar, ki se je pred leti srečala že srečal z Brigito, po nasmehu in navdušenju sodeč pa je naši gostji glasbeno presenečenje zelo ugajalo. Za konec je učence navdušila tudi Brigita sama, ki je najprej odgovorila na njihova zares številna vprašanja, za konec pa na njihovo željo demonstrirala tek čez ovire. Čeprav se je sprejem zaključil, smo na obisku ostali še kar nekaj časa in sicer zato, ker je morala Brigita podeliti še nešteto avtogramov (vidno na zadnji fotografiji).

Spoštovana Brigita, hvala za vaš obisk in vabljeni kmalu spet!

 

Občinska uprava in ŠZ TIM 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 124
Izšla: 16.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Šport
RK Trimo Trebnje: MRK Krka
03.03.2017 | Ostalo
E-CIKLIRANJE
04.03.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
04.03.201 | Turizem
Eko tržnica
04.03.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotno galerijsko dopoldne: Moj cvet iz žice z Nino Kolar
04.03.2017 | Ostalo
Salamiada 2017
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.