Uspeh na 3. svetovnem prvenstvu v ročni košnji

Od 17.5. do 20.5. je poteklo 3. Svetovno prvenstvo v ročni košnji v Salbitzu, dežela Saška v Nemčiji. Tekmovanja se je udeležilo 230 tekmovalcev iz 6 držav: Nemčija, Avstrija, Slovenija, Švica, Španija(Baskija) in Polska. Slovenski kosci in kosice so se odlično izkazali…

Najprej so nastopile ženske v kategoriji z malimi kosami kjer so dosegle 3. mesto, potem pa še v kraljevi kategoriji (neomejene kose) pa celo 2. mesto. V tej kategoriji je nastopila tudi Dolenjka iz bližnjih Zbur Brigita Zajc.

V moški kategoriji v kateri pa je nastopil naš Trebanjec David Avguštinčič pa so imeli z malimi kosami(90cm) manjšo smolo saj se je enemu od tekmovalcev zlomila kosa in tako so zasedli 20. mesto. Da so pa popravili vtis iz prejšnje kategorije pa so v kraljevi kategoriji osvojili 5. mesto

Sledila je še kategorija Seniorjev v kateri pa so se gospodje tudi dobro odrezali in z malimi kosami osvojili 6. mesto. Z velikimi kosami pa 16. mesto.

Prispevek napisala: Blagajničarka DPM Trebnje, Janja Rogelj