20°C

Vinarji klonili v Trebnjem

Trimo Trebnje z visoko zmago nad Ormožem po tekmi z mirno končnico

Trimo Trebnje je na domači tekmi premagal Jeruzalem Ormož z visokim vodstvom 40:33. Rokometaši Trima so Srečanje začeli boljše kot ekipa iz prlekije. Že na začetku tekme so povedli za dva zadetka in nato prednost držali do polovice polčasa. Vendar pa je Jeruzalem stalno sledil domači ekipi in kaznoval napake. Po vodstvu s tremi goli (10:7) pa se je poškodoval Radlej, s čimer so se začele težave. Gostje so izenačili in pri (13:14) celo povedli. Prednost enega gola so nekaj časa celo držali, Trimovci pa se niso znali prilagoditi, predvsem na račun težavam v obrambi. Do konca polčasa pa je le prišlo do izenačenja pri 18:18.

Tudi v začetku drugega polčasa so gostje domačim sledili in prednost Trimovcev se ni povečala kot več za en zadetek. Z igralecem več so domači nato povedli do razlike dveh golov, z dobro igro pri igralcu manj pa je domača ekipa povedla celo za 4 gole. Ekipa Ormoža se ni znašla, obramba domačih je začela delovati usklajeno in s hitrimi proti napadi se je razlika povečala na 8 golov pri 34:26. Tako je končnica bila mirna in zaslužena zmaga je ostala doma. Po gostovanju v Celju se zaključuje prvi del sezone.