OŠ Trebnje četrto leto zapored v finalu

V ponedeljek, 16. 3. 2015, se je v Rdeči dvorani v Velenju odvijal polfinale v rokometu za osnovne šole. Fantje so tekmovali v kategoriji letnika 2000 in mlajši. OŠ Trebnje je osvojila 1. mesto in se tako uvrstila na finalni turnir, torej med 3 najboljše osnovne šole v Sloveniji. Finalni turnir bo v četrtek, 9. 4. 2014.

Rezultati:

1. tekma: OŠ Antona Aškerca : OŠ Grm – 15 : 16  (9 : 9)

2. tekma: OŠ Trebnje : OŠ Grm  27 : 18 (15 : 14)

3. tekma: OŠ Trebnje : OŠ Antona Aškerca  21 : 16 (11 : 9)

V prvi tekmi so naši rokometaši igrali proti ekipi OŠ Grm, ki je bila v prvem polčasu enakovreden tekmec, saj je bil ob polčasu rezultat 15 : 14 za Trebanjce. V drugem polčasu pa je obramba začela delovati in prejela vsega štiri zadetke, kar je bilo dovolj za zanesljivo zmago z devetimi zadetki prednosti (27 : 18). Drugo tekmo je ekipa OŠ Trebnje odigrala proti domači ekipi OŠ Antona Aškerca in zabeležila še drugo zmago in s tem uvrstitev na finalni turnir, ki je že četrti zaporedni za Osnovno šolo Trebnje.

Igralci, ki so nastopili za OŠ Trebnje: M. Gaberc, T. Gabrijel, A. Jerlah, L. Kmet, T. Kraševec, A. Kukenberger, T. Majzelj, M. Marinčič, J. Murn, U. Pangerc, T. Pangrc, G. Mlakar, J. Redek, T. Rezelj, T. Rezelj, L. Višček in M. Rajk.