Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
7°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Bodimo zadeti od svežega zraka in lepot ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
05.11.2015      21:24
A A

Bodimo zadeti od svežega zraka in lepot narave, ne pa od alkohola


"Bodimo zadeti od svežega zraka in lepot narave, ne pa od alkohola". To je moto letošnjega 29. popotovanja po Levstikovi poti v soboto, 14. novembra 2015.


Deli:

Prihodnje leto bo minilo tri desetletja od izvedbe prvega pohoda od Litije do Čateža. Tedaj samo po južni trasi skozi Primskovo, kjer je bila pot kot turistična in planinska označena že mnogo let pred tem in so jo uredili prizadevni člani Planinskega društva Litija.V soboto 14. novembra bo na dnevnem redu že 29. ponovitev popotovanja, ki se ga ob lepem vremenu udeležuje že krepko prek 20.000 udeležencev. Letošnja prireditev je organizirana tudi v okviru akcije Slovenija v gibanju, ki jo organizira Športna unija Slovenije.

 

Tudi revija Levstikova pot se je lepo prijela. V tokratni številki veliko pozornosti namenjamo problematičnemu pitju alkohola. Ob Levstikovi poti je vse polno zidanic in mnogi pravijo, da je nesmiselno govoriti o kulturi pitja alkohola na Levstikovih pohodih, kjer ga je na pretek. Mi pa trdimo drugače. Na problematično pitje alkohola je treba opozarjati prav tam, kjer se alkohol pojavlja in kjer lahko ljudi opozarjamo in osveščamo o škodljivih posledicah.

 

V reviji bodo preddstavljena tudi vsa tri Levstikova občinska središča (Litija, Šmartno pri Litiji in Trebnje) in prepričani smo, da vas bomo navdušili, da se boste radi vračali v te kraje tudi med letom. Poleg tega pa vam z zgodovinskega zornega kota predstavljamo marsikateri kotiček širšega območja Levstikove poti.

 

Nadaljujemo z akcijo Gremo skupaj… spoznavat dediščino, razširjamo pa jo z novimi pohodi v Sloveniji, ki imajo po naši oceni odlično vsebinsko podlago. Tako smo lanskoletnemu pohodu po Jurčičevi poti letos dodali povabilo na Antonov pohod v Gabrovki, pohod ob dnevu žena na Primskovem in Mlinarjev pohod na Koroškem. V lokalnem območju, v prihodnje pa želimo akcijo razširiti, pričenjamo z akcijo Gremo skupaj… s hojo za zdravo vzgojo. Namen akcije je vzpodbujati ljudi h rekreativni hoji, saj se mnogi ne zavedajo, kako telesne aktivnosti pripomorejo k boljšemu zdravju.

 

Rdeča nit je še vedno Levstikov sadovnjak in lani zasejenim drevesom (nekatera so že obrodila prve plodove) so se letos pridružila nova. Skupaj boste lahko ob poti že letos spoznavali prek 40 sadik češenj, jablan in hrušk. Podrobnosti najdete na naslovu www.sadovnjak.eu.

 

Tudi letos ob popotovanju zbiramo denar za humanitarne namene. Prispevajo ga posamezniki, ponudniki hrane in pijač ob poti, podjetja in tudi pohodniki na prireditvi. Upamo, da boste pri tem pomagali tudi ostali, tokrat še posebej omenjamo zbiranje denarja za malega Jona, da bi lahko odšle na operacijo v Ameriko.

 

Levstikova pot nadaljuje s svojim poslanstvom. Tako po severni kot južni trasi. Po kateri koli se že boste podali, ne samo na množičnem popotovanju, hitite počasi in odnesite tisto najlepše, kar lahko doživite na tem območju med zasavskim hribovjem in dolenjskim gričevjem. Pridite kdaj tudi med letom, saj se bodo takrat domačini še bolj posvetili vašemu obisku.

 

Iskrena hvala vsem udeležencem popotovanja, soorganizatoricam prireditve občinam Litija, Šmartno pri Litiji in Trebnje ter seveda podjetju IMP Armature, d.o.o. iz Ivančne Gorice, ki jim letos ob 40-letnici delovanja še posebej iskreno čestitamo!

 

Prihodnje letos se srečamo tridesetič zapored in nekateri med vami ste bili na prav vseh izvedbah. Še prej pa dobrodošli na 29. izvedbi mednarodne prireditve Popotovanje po Levstikovi poti od Litije do Čateža. Spremljajte nas na naslovu www.levstik.si.

Zavod Levstikova pot
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD LEVSTIKOVA POT ZA RAZVOJ ŠPORTA, KULTURE, UMETNOSTI IN MEDIJEV? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 126
Izšla: 14.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.